Aká je to ionizovaná voda a čo nášmu telu môže priniesť?

0 588

Ionizovaná voda, ktorú mnohí odborníci nazývajú aj živou vodou, sa môže stať pre vás akousi záchranou v prípade, že máte príliš prekyslený organizmus. Čo to teda tá ionizovaná voda je a ako k nej prísť?

Ionizovaná voda alebo alkalická voda je zásaditá voda, ktorá sa vytvorila pri procese elektrolýzy za pomoci ionizátora vody.

Táto živá voda má blahodarné účinky na naše telo a odporúča sa piť každému človeku, alebo je vhodné ju používať pri varení.

Je tomu tak najmä kvôli vyrovnaniu vášho pH v tele. Táto potreba sa stalo ešte akútnejšou v dnešnej rýchlej dobe, kde kvôli fast foodom či sladeným nápojom, sa do našeho tela dostáva príliš veľa kyslosti.

Čo je to ionizátor vody?

Ako sme už spomínali, ionizovaná voda sa získa z elektrolýzy za pomoci ionizátora vody.

Ide o zariadenie, ktoré zabezpečuje elektrolýzu tým, že voda preteká cez ionizátor do komory, v ktorej sa nachádzajú titanovo platinove doštičky. Práve v tomto mieste dochádza k elektrolýze, kde sa medzi doštičkami rozpúšťajú minerálne soli.

Tieto soli sa rozpúšťajú na kovové a nekovové ióny a následne sa voda rozdeľuje voda medzi živú a mŕtvu vodu.

To všetko na základe pH, ktoré voda obsahuje. Pomer medzi živou a mŕtvou vodou, z hľadiska pH, je po procese elektrolýzy zhruba 70:30.

Prečo by ste mali nad kúpou ionizátoru rozmýšľať aj vy?

Je tomu tak najmä kvôli dobe, v ktorej žijeme. Sedavé zamestnanie v kombinácii s nesprávnym stravovaním a vyššou dávkou stresu, ovplyvňuje naše telo, ktoré sa príliš prekysličuje.

Môžeme sa tak často krát cítiť vyčerpaný a bez nálady. Vďaka pitiu alkalickej vody sa vaše telo neutralizuje a zmiznú aj viaceré nežiadúce účinky, ktoré sme popísali vyššie.

Tvrdá voda

S kvalitou vody súvisí aj jej tvrdosť a vytváranie nadmerného množstva vodného kameňa v bežných spotrebičoch v domácnosti.

S týmto problémom vám môžu pomôcť zmäkčovače vody na potrubie, ktoré vo výraznej miere obmedzujú tvorbu vodného kameňa v domácnosti.

Zdroj obrázku:
photopixel / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.