Aj na vašom dome si vtáctvo každoročne stavia hniezda? Poradíme vám, ako s ním bojovať

0 27

- Advertisement -

Nová fasáda a vtáctvo sa rozhodlo, že si postaví hniezdo práve na vašom dome, poprípade pri vašom okne v paneláku? Nie každý je nadšený tým, že mu každý deň za oknami čvirikajú malí vtáci, ktorí sú večne hladný. Ako s týmto vtáctvom bojovať, ale zároveň neohroziť ho?

Hroty

Na internete, ale aj v kamenných predajniach sa môžete stretnúť so špeciálnymi hrotmi, ktoré bránia vtáctvu, aby začalo stavať hniezda práve na vašej fasáde. Môžete si vybrať hroty proti lastovičkám, ale ľahko sa dostanete aj k hrotom proti holubom, ktorý vedia narobiť veľkú spúšť, dalo by sa povedať, že väčšiu ako lastovičky.

Hroty proti vtákom môžete nájsť konkrétne na e-shope hroty.sk. Ľahko zapamätateľná web stránka, nemyslíte? Ponúkajú kvalitné hroty, ktoré sa osvedčili už v mnohých domácnostiach a každý rok nedajú na ne dopustiť. Nemusíte sa báť, že by tieto hroty ublížili vtáctvu. Slúžia najmä na odlákanie a nie sú zdraviu nebezpečné.

Igelit a technická páska

Ďalším spôsobom, ako zabrániť vtáctvu, aby hniezdilo na vašej fasáde, je použiť starý dobrý igelit. Nastrihajte si ho na tenké pásiky, ktoré umiestnite na miesta, kde vtáci každoročne stavajú hniezda. Pripevnite ich ale technickou páskou. Klasická lepiaca páska by nevydržala nápor vetra a nastrihaný igelit by strhla na zem. Práve zvuk, ktorý vydáva igelit pod náporom vetra, odláka vtáctvo.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.