5 prvých a najdôležitejších vecí, ktoré si ľudia všimnú, keď vstúpia do vášho domova

0 380

Prvý dojem z vášho bývania je niekedy dôležitejší než by ste si v skutočnosti mysleli. Môže byť príjemný a pozitívny, alebo sa vzápätí premeniť na niečo negatívne a frustrujúce. Viacerí ľudia tomu veľký význam neprikladajú, no má to svoj zmysel.

Pokiaľ ide o tento kúsok životného priestoru, existuje veľa prvkov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Žiaľ veľa majiteľov má tendenciu sa orientovať naopak na nedôležité detaily a ich snaha vidieť interiéri očami návštevníka je minimálna. Aby ste na tom boli v budúcnosti možno lepšie, prinášame vám pohľad na najdôležitejšie veci, ktoré si vaša návšteva všíma ako prvé.

Vstupná brána

Pekný, uprataný vstup je bezpečný a najlepší spôsob, ako dosiahnuť dobrý prvý dojem. Preto je čas na to, aby ste všetko usporiadali a začali riešiť prípadný neporiadok . Vstupnou bránou nemusí byť automaticky myslená klasická brána, po ktorej otvorení sa dostanete na konkrétny pozemok. Samozrejme, že ani pekný a upravený trávnik a čisté okolie vášho rodinného domu by nemalo za tým všetkým zaostávať, viac by sme sa v tomto prípade zamerali na interiér.

Tu sú vstupnou bránou dvere, chodba a predsieň, v ktorej vítate hostí. Padajúce kabáty z vešiaka a rozhádzané topánky, ktoré predstavujú prekážkovú dráhu, nepotešia asi žiadnu návštevu. Postarajte sa o nábytok s dostatočným úložným priestorom, dnes je to naozaj jednoduché, stačí zájsť do najbližšieho obchodného centra. Pokiaľ ho máte, tak ho zbytočne nezaťažujte vecami, ktoré v skutočnosti ani nenosíte.

Tie letné a sezónne dajte preč a vytvoríte tak viac priestoru na ťažšie a objemnejšie zimné oblečenie a topánky. Nezabudnite ani na spomínané dvere. Ak si nemôžete dovoliť kúpiť nové, pretrite ich vhodným náterom, prípadne si kúpte samolepiacu tapetu.

Usporiadanie sedadiel

Centrum domáceho života, obývacia izba, je miestom mnohých spoločenských stretnutí a rodinných akcií. Najväčšiu pozornosť si v tomto prípade zaslúži sedacia súprava. Usporiadanie sedadiel a celej kolekcie čalúneného nábytku by malo vychádzať z dobre premyslených úvah interiérového dizajnu, ktorý sa dá skombinovať s jeho funkčnosťou.

Čistý stôl? To je samozrejmosť a buďte si istý, že je to jedna z ďalších vecí, ktoré si vaša návšteva všimne medzi prvými.

 

Vôňa alebo zápach

Stav, ktorý často vôbec neriešime. Okolité prostredie a jeho atmosféru vnímame aj pomocou našich čuchových buniek a zmyslov. Preto by ste mali obrátiť svoju pozornosť na toaletu, kúpeľňu, kuchyňu a miesto, kde sú umiestnené odpadky. Všetky tieto situácie môžu byť zdrojom špecifického, šíriaceho sa zápachu, v ktorom sa nemusí vaša návšteva cítiť príjemne.

Ideálny je čerstvý vzduch, ten si však za každých okolností dovoliť nemôžeme, nakoľko náklady na vykurovanie nie sú malé. Osviežovače vzduchu? Aj to je jedna z ciest, no tiež sa to nemusí vždy ukázať, ako správna cesta. Pokiaľ si ale dáte záležať na čistote všetkých spomínaných priestorov, mala by sa vo vašej domácnosti šíriť príjemná vôňa.

Kúpeľňa

Vaši hostia nemusia mať možnosť vidieť vašu kúpeľňu hneď, ale skôr či neskôr ju navštívia. Je to celkom intímny zážitok a je cenený na základe celkového dojmu a drobných detailov. V čistej a dobre zásobenej kúpeľni nie je miesto na vlasy, neupratané kefky a iné nedostatky. Vyhrňte si rukávy a vyčistite vašu kúpeľňu do žiarivého lesku. Celkovú atmosféru v nej môžete doladiť efektnými sviečkami.

Osvetlenie

Ani v práci sa necítite dobre, pokiaľ nemáte vo svojom okolí dobré a príjemné osvetlenie. Podobne to bude aj s vašou návštevou. Jedným z najlepších spôsobov, ako urobiť dobrý dojem, je pomocou inštalácie vhodných svietidiel. Osvetlenie sa hrá s vizuálnou stránkou nášho vnímania, ak je správne nastavené a umiestnené, bude vytvárať veľmi príjemný pocit z vášho bývania a navodzovať optimálnu atmosféru. Nemalo by byť príliš jasné a naopak tlmené, osvetlenie ideálne do domácnosti, v ktorej sa skutočne žije.

Vytvorte si dokonalý obraz

Môžete si kúpiť aj ten klasický, na ktorom sa snažil umelec vyjadriť svoje pocity a emócie. V tomto prípade by bolo dobré, si na základe týchto vecí vytvoriť ten najlepší obraz v očiach vašich priateľov a známych, ktorí sa vás rozhodnú navštíviť. Nezabudnite na čistotu a sviežosť, tá je základom. Poriadok je samozrejmosťou, pričom sa samozrejme drobná nezrovnalosť nepovažuje za prehrešok.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.