Aby ste v zime nezostali bez tepla a teplej vody

0 780

Mať rodinný dom je snom asi väčšiny, no nie je to vždy zábava. Kvôli množstvu prác okolo samotnej stavby, neskôr okolo domu a záhrady, si vyžaduje veľa voľného času a aj prostriedkov.

Keďže na vidieku to jednoducho nefunguje tak, ako v paneláku, kde si otočíte kohútikom na radiátore a nastavíte Vami požadovaní teplotu, musíte sa starať aj o svoj kotol. Práve ten je často jedinou vecou, ktorá stoji medzi mrazmi vonku a Vašim teplom domova. Pre naše zdravie a pohodlie je teda dôležitý najmä v zime.

Zväčša mu však nevenujeme veľkú pozornosť. Kotol nefunguje sám od seba a potrebuje aj pravidelné revízie. Ich nutnosť stanovuje aj legislatíva, no myslieť by sme mali predovšetkým na bezpečnosť našej rodiny. Ak toto zanedbáte, môže dôjsť aj k tomu najhoršiemu a určite nechcete prísť o svoju strechu nad hlavou. No ani sedieť doma bez tepla a teplej vody v mrazivej zime nie je veľmi príjemné.

Revíziu kotla by sme teda mali dodržiavať pravidelne, táto kontrola Vám totiž zaručí nielen bezpečnosť, ale aj ekonomickejšiu prevádzku a dlhšiu životnosť. Aj takéto kontroly sa však oplatí plánovať. Ideálne je to samozrejme mimo vykurovacej sezóny, a ak nechcete zbytočne čakať na voľný termín, radšej voľte jar, alebo leto. Na jeseň je totiž o technikov veľký záujem a tí naviac riešia aj rôzne opravy. Všetko tak musia vybavovať podľa dôležitosti, takže s prehliadkou sa dostanete na rad ako posledný. Na túto prácu si však zavolajte autorizovaného servisného technika, pre kotol Vašej značky, len ten Vám vystaví potvrdenie o vykonanej kontrole, ktoré je smerodajné aj pri prípadných poruchách, či vzniknutých škodách na majetku. Inak Vás poisťovňa môže veľmi rýchlo odmietnuť.

Revízia kotla je teda dôležitá, avšak nie práve lacná. Konečná cena však závisí od viacerých faktorov, napríklad či má predajca svojich servisných technikov, ale aj od toho kde žijete. Na cenu má teda vplyv aj región a životná úroveň obyvateľov. O tom, ako často treba robiť takéto kontroly Vášho kotla, by Vás mal informovať jeho predajca.

By: Emilian Robert Vicol

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.