5 tipov, aby boli vaše šperky v bezpečí

0 366

Pre niekoho majú šperky nevyčísliteľnú hodnotu. Napríklad historické zlaté náušnice dedené z generácie na generáciu už desiatky rokov či pečatný prsteň s rodinným erbom. Každopádne, nikto nechce prísť o svoje šperky a je jedno, či ide o šperk osobnej hodnoty tradujúci v rodine viac ako sto rokov alebo moderný platinový náhrdelník, ktorý ste si kúpili včera. Ako sa postarať o to, aby vaše šperky boli skutočne v bezpečí? To vám prezradí týchto 5 tipov.

1. Nedávajte nikomu kľúč

Odchádzate na dovolenku a chcete nechať svojmu susedovi kľúč, aby vám polieval kvety? Dobre si to rozmyslite, pretože do bytu bude mať prístup cudzí človek. Má prísť opravár, no vy musíte byť v práci? Nenechávajte mu kľúč na dohodnutom mieste. Nikdy. Hoci by sa vo väčšine prípadov nič nestalo, riziko tu stále je.

2. Majte šperky uložené v bezpečí

Má prísť údržbár opraviť pokazený odpad? Majte svoje šperky v šperkovnici na mieste, kde sa nedostane. A robte to vždy, nie len vtedy, keď má prísť niekto neznámy. Majte svoje šperky, zásnubné prstene, retiazky v šperkovnici. Pretože keď ich máte len tak položené, môže sa stať, že ich niekde zapatrošíte.

3. Zaujímajte sa o referencie

Vždy, keď využívate služby nejakej spoločnosti, ktorá vám má poslať pracovníka ku vám domov, zaujímajte sa o referencie. Jednak celej spoločnosti, ale aj samotného pracovníka. Pretože zlé meno a reputácia nevznikne len tak pre nič, za nič.

4. Dávajte pozor na deti a zvieratá

Deti zbožňujú ligotavé veci a obzvlášť šperky. Zvieratá sú na tom podobne. Aj preto je dôležité mať šperky v šperkovnici, no keď to neustriehnete a deti začnú skúmať všetky izby a všetky zakázané miesta, majte sa na pozore. Nie preto, že by vám šperky ukradli, ale preto, že by ich mohli stratiť. Prípadne ich nedajú na pôvodné miesto a vtedy by môže prísť do akcie váš štvornohý vysávač.

5. Poistite sa

Záleží vám veľmi na vašej zbierke šperkov? Aj keď ju považujete za nenahraditeľnú, poistite si ju. Poisťovňa vám rada vyjde v ústrety pri tejto požiadavke.

Najdôležitejšie však je, aby ste boli opatrný a prezieravý. Aby vaše ruky s manželom či manželkou vždy zdobili tie isté platinové obrúčky, ktoré ste si vymenili počas vášho svadobného obradu a nie novšie kvôli nepozornosti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.