Vyberte si skriňu tak, aby ste boli spokojný

0 176

Skrine sú obrovským pomocníkom v domácnosti. Ohlásila sa vám nečakaná návšteva? Všetko do nej nahádžete a máte rýchlo upratané. Nemáte si kde na svojej stoličke sadnúť? Oblečenie pekne poskladajte, uložte do skrine a invázia rozpínavých šiat je zažehnaná. A v neposlednom rade majú estetickú funkciu a to hneď dvojnásobne. Prvýkrát, keď si vyberiete peknú skriňu, je to skvelý doplnok vášho bývania. A druhýkrát? Máte v nej okrem oblečenia uložené predmety, ktoré by sa ináč povaľovali len tak po domácnosti a robili by ju preplnenou. Ako postupovať pri výbere skrine? Jednoducho, sledujte a presvedčte sa.

Správny materiál

Najčastejšie si skrine môžete vybrať z prírodného dreva, drevotriesky alebo laminátu. Čo by ste si vybrali vy? Záleží na tom, ako máte zariadenú domácnosť. Pretože je dôležité, aby skriňa zapadla do celkového štýlu. Nemusí ladiť, môže aj kontrastovať, no celé to musí mať zmysel. Do modernejších domácností sa hodí viac laminát, ktorý pôsobí súčasnejšie. No drevo je nadčasový materiál, ktorý nikdy nevyjde z módy a drevené skrine zapadnú do ktorejkoľvek domácnosti. Dôležité je vybrať správny dizajn.

Merajte a spoznajte rozmery skrine

Najprv sa musíte rozhodnúť, čo chcete do skrine dávať. Podľa toho záleží jej hĺbka a výška. Chcete mať v skrini aj kabáty? Nemala by byť nižšia ako 160 cm. A ako je to s hĺbkou skrine? Optimálna hĺbka je 60 – 70 cm. Samozrejme, že predtým, ako si skriňu kúpite, odmerajte si aj miesto, kde ju chcete umiestniť. Lebo kúpiť si skriňu a prísť na to, že sa vám tam nezmestí, je, ako hovorí klasik, „velice nemilé.“

Vnútro skrine

Už pred kúpou si vyjasnite, čo budete v skrini skladovať, aby ste vedeli, aké usporiadanie si vybrať. Či chcete skriňu iba s poličkami, alebo aj zásuvkami, priečinkami či tyčou na košele a kabáty. Žiadajte od skrine, aby mala aspoň jeden výsuvný kôš alebo zásuvku, do ktorej si budete môcť odkladať spodnú bielizeň a ponožky. Riaďte sa týmito radami a nákup skrine pre vás už nebude nočnou morou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.