Zriaďte si domov podľa feng shui

0 545

Chýba vám doma pocit harmónie a necítite sa úplne komfortne? Spôsob ako priniesť do domácnosti pokoj a pohodu je učenie feng shui. Nezáleží na tom, či ide o novostavbu alebo starší dom či chatu – feng shui bývanie sa dá využiť všade.

Základné princípy feng shui

Usporiadanie vecí nie len v domácnosti ale aj v živote má veľký vplyv na jeho kvalitu. Feng shui je čínske učenie ktorého cieľom je naplniť domov pokojom a láskou, čo v konečnom dôsledku vedie k spokojnému životu. Základom feng shui bývania je zabezpečiť, aby energia mohla voľne prúdiť celým domom.

Z toho vyplýva aj samotný názov – feng shui v preklade znamená vietor – voda. Tieto prírodné živly sú nespútané, voľne prúdia a človek sa musí naučiť ich rešpektovať. Dôležitý je aj pôdorys vášho príbytku. Najideálnejší je pravidelný tvar teda obdĺžnik alebo štvorec. Odborník si ale dokáže poradiť s každým priestorom.

Feng shui v obývačke

Obývačka patrí k najdôležitejším miestnostiam v dome, pretože ide o spoločenskú miestnosť, v ktorej spolu ľudia komunikujú a trávia čas. Svoj „podpis“ by mal v tejto miestnosti zanechať každý člen domácnosti, teda každý by si tu mal nájsť niečo čo sa mu páči. Izbu naplňte dekoráciami, skrinkami, nenechajte žiaden kút prázdny.

Feng shui v spálni

V spálni platí niekoľko základných pravidiel. Posteľ by mala byť umiestnená oproti dverám tak, aby ste mali rozhľad na celú miestnosť aj dvere, ale nie medzi dverami a oknom. Do spálne nepatria žiadne zrkadlá ani akváriá, pretože sú príčinou negatívnych vibrácií, ktoré v tejto miestnosti ne sú žiaduce. Miestnosť v ktorej spíte by rozhodne nemala byť preplnená a v blízkosti postele musí byť poriadok. Najlepšia poloha pre spálňu je v juhozápadnej časti. Pokiaľ ide o farbu vhodná je béžová, hnedá a v podstate všetky zemité farby.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.