Vyberte si tú správnu farbu pre váš domov

0 404

Farba dokáže ovplyvniť našu náladu aj celkový pocit z interiéru. Trendy v interiérovom dizajne sa síce stále menia, ale jedno je isté – doma sa musíte cítiť príjemne. Aká farba v interiéri je momentálne trendy? A aká dokáže navodiť príjemnú atmosféru v spálni alebo v obývačke?

Výrazné farby sú na ústupe

Trend výrazných a krikľavých farieb pomaly ale iste ustupuje. To však neznamená, že farba v interiéri musí byť neutrálna a nenápadná. Steny môžete bez obáv natrieť farbou v odtieni bordovej, sivej alebo zelenej. Samozrejme by sa farebnosť mala prejaviť aj na doplnkoch alebo nábytku. Ak si zvolíte bordovú sedaciu súpravu, ktorá sa stane stredobodom pozornosti steny by mali byť v neutrálnejšom odtieni krémovej, sivej alebo bielej.

Akú farbu zvoliť do obývačky?

Výber farby stien závisí aj od farby podlahy. Žiarivú žltú, ktorá pôsobí veselo a sviežo môžete pokojne použiť aj keď máte tmavú dlážku alebo koberec. K žltým stenám môžete pridať sivý strop alebo doplnky. Interiérový dizajn je aj o experimentoch a kombinovaní farieb, takže sa nebojte ani na prvý pohľad bláznivých farieb. Do obývačky je vhodná aj kombinácia farieb, ktoré by mali zaujať na prvý pohľad, dokonalým oživením bude aj vzorovaná tapeta.

Do spálne je najlepšia modrá, ale nie každý sa s ňou stotožní

V spálni je dôležitý nie len dizajn ale hlavne pokojný a kvalitný spánok. Farby v spálni dokážu ovplyvniť aj to, či sa vám bude dobre spať. Podľa viacerých štúdií je najvhodnejšia práve modrá farba, ktorá pôsobí upokojujúco a dokonca aj znižuje tlak, takže prispeje k pokojnému spánku. U niekoho však môže navodiť pocit chladu.

Príjemné sú aj odtiene zelenej a žltej. Sú ale aj farby, ktorým by ste sa mali vyhýbať a ktoré pohodu do spálne neprinesú. Za nevhodnú sa považuje fialová a hnedá, pretože tmavé farby môžu pôsobiť depresívne. Pokiaľ teda zle spávate a prebúdzate sa so zlou náladou skúste tento priestor vymaľovať sviežejšou farbou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.