Niečo pre gazdinky, ktoré majú toho naozaj veľa

0 485

Ak nemáte kedy na starostlivosť o večne zelené a nádherné rastlinky v dome je čas, aby ste to skúsili s tými, ktoré to vydržia aj s tou gazdinkou. Izbové kvety v dome sú nielen o kráse. Zlepšujú náladu, výkon, prečisťujú vzduch a zmierňujú napätie.

Aj napriek očividnému prínosu ich ale mnohí ľudia odmietajú pestovať, pretože nemajú na ne dostatok času, zdrojov a potrebných znalostí, nie všetci predsa musia byť floristom. Preto je tu aj pre tých menej zodpovedných zoznam 4 izbových kvetov, ktoré od vás nepotrebujú takmer nič.

Ešte pred tým, než sa do jeho zverejnenia pustíme, by však bolo dobré poukázať na jednu dôležitú vec. Pri výbere, ktorý by mal charakterizovať takéto rozhodnutie, hľadajte rastliny, ktoré majú hustý, hrubý zelený list. Sú odolnejšie ako tie, ktoré majú tenké a svetlo sfarbené listy. Preto aj náš zoznam začneme s jedným z nich-fikusom.

Fikus

Fikus (rod Ficus) patrí k najpestovanejším izbovým rastlinám a má na to niekoľko dobrých dôvodov. Existuje niečo cez 2000 odrôd, ale nie všetky sú tak nenáročné. Vyberajte si Ficus Elastica. Má veľké, bohato zelené listy oválneho tvaru, ktoré môžu dorastať až do dĺžky 35 cm.

Samotný Fikus môže narásť až do výšky 15 metrov, takže ideálny doplnok, ktorý sa pohrá aj s dizajnom a atmosférou vášho interiéru. Darí sa mu vo svetlej miestnosti, ale nie na priamom slnku. Vydrží pri teplote od 25 do – 15 °C a od aktuálnej teploty závisí aj jeho zalievanie. Čím je viac tepla, tým viac vody si vyžaduje.

Dracena

Možno si poviete, že tento typ izbovej rastliny až tak bezproblémový nie je. Pokiaľ nenecháte Dracenu na priamom slnku a nebudete ju zbytočne polievať (úplne stačí 1x za týždeň), začne pôsobiť vo vašom interiéri naozaj pekne a navodí dokonalú atmosféru trópov. Môže byť aj peknou ozdobou kancelárskych priestorov, nemali by byť však príliš suché. Vkaždom prípade to vyskúšajte, nie je ani drahá.

Svokrin jazyk

Sansevieria je dokonalým izbovým kvetom pre tých, ktorí trpia akútnym nedostatkom voľného času, ale chcú mať vo svojom interiéri niečo zelené a živé. Svokrine jazyky sú tu od nepamäti a dnes zažívajú svoj obrovský comeback. Ich výhodou je aj to, že môžu byť v miestnosti, kde spíte, pretože oxid uhličitý, ktorý vydychujeme aj my, oni absorbujú a uvoľňujú kyslík. Takže dokonalý filter.

Je ideálna aj pre fajčiarov a dokáže zo vzduchu odstrániť obrovské množstvo zdraviu škodlivých látok. A to najdôležitejšie na záver. Listy sú krásne zelené a postačí im občasná zálievka. Potom vytvoria vo vašom byte alebo dome exotiku a postarajú sa o dokonalý vzduch.

Kaktusy

Nenáročná a v tomto smere najideálnejšia rastlina. Ak nemáte doma deti alebo domáce zvieratko, potom bude kaktus hitom tejto sezóny aj u vás. Je to veľmi krásny, elegantný a absolútne nenáročný izbový kvet, ktorý zvládne aj tie podmienky. Navyše ozdobí váš domov a ochráni vás pred negatívnou energiou. Takže ten správny výber necháme teraz na vás.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.