Zopár inšpirácií, ako si zariadiť dvojizbový byt

0 481

Ak ste si kúpili dvojizbový byt a plánujete ho v čo najkratšom čase začať zariaďovať, prečítajte si pár našich zaujímavých inšpirácií, ako si tento byt s menším počtom miestností zariadiť tak, aby ste sa v ňom cítili aj po niekoľkých rokoch príjemne.

Ak plánujete menšie rekonštrukcie, napríklad stavbu murovaného jadra alebo výmenu podláh, v dostatočnom predstihu si zajednajte stavebnú firmu. Stavebné firmy majú termíny zajednané aj niekoľko mesiacov vopred. Upozorňujeme vás na to preto, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a neminuli ste zbytočne viac peňazí, ako by bolo treba.

Začnite od podlahy

Vráťme sa ale späť k zariaďovaniu. Odporúčame vám začať od podlahy. Ak plánujete výmenu podlahy, vyberajte svetlejšie odtiene plávajúcej podlahy a snažte sa „plávačku“ pokladať rovnakým smerom v obývačke, v spálni, jednoducho vo všetkých miestnostiach. Zabezpečte plynulý prechod z miestnosti do miestnosti. Priestor opticky zväčšíte a zároveň aj zosvetlíte. Ak sa vám páčia bledé podlahy a milujete bielu, tak v tom prípade sa pri zariaďovaní nového bývania držte minimalistického štýlu. Jednoduchosť, čisté línie, škandinávsky dizajn – to je to, čo aktuálne udáva trendy v bývaní.

Zariaďujte v neutrálnych farbách

Pri výbere nábytku sa sústreďujte nielen na veľkosť, ale aj na farebné prevedenie. Ak chcete priestor opticky zväčšiť, zabudnite na tmavé odtiene. Zariaďujte v neutrálnych farbách, ako v sivej, béžovej a viac farebnosti si môžete dovoliť len pri výbere dekorácií – diek, dekoračných vankúšov na posteľ a sedačku, závesov, váz a pod. Sedaciu súpravu vyberajte v hnedej, sivej, smotanovej farbe. Čo sa týka obývacej steny, vyberajte skôr prevedenia dub, buk. Priestor nebude vyzerať jednoliato, ak si pod konferenčný stolík umiestnite tmavší krátkovlasý koberec – ideálne s geometrickými tvarmi.

Odkladací priestor

Tým, že máte miestností pomenej, snažíte sa využiť každý voľný priestor. Pod posteľ si dávajte uzatvárateľné boxy, v ktorých môžete uskladňovať rôzne tematické dekorácie, ale i nepoužívané hračky vašich detí, či knihy. Na chodbu si dajte vyhotoviť vstavanú skriňu, ktorá vám poskytne dostatok úložného priestoru pre sezónne oblečenie, ale i pre uteráky, deky a posteľné prádlo.

V spálni majte len manželskú posteľ (odporúčame masívnu v rovnakom farebnom prevedení v akom máte interiérové dvere a obložkové zárubne), menšiu komodu, nočné stolíky a nočné lampy (poprípade jednu stojacu lampu).

Do obývačky si nedávajte účkovú sedačku, ale vyberajte si skôr z ponuky rohových sedačiek alebo pohoviek. Ideálnou kombináciou je látková rohová sedačka s taburetkou s odkladacím priestorom.

Ak si chcete svoj dvojizbový byt zariadiť čo najlepšie, nepreháňajte to s príliš veľkým množstvom dekorácií. Prikláňajte sa skôr k svetlejším odtieňom nábytku, podlahy a farebnejšie si vyberajte len dekorácie. Menší priestor zosvetlíte bielou alebo smotanovou farbou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.