Ako vdýchnuť nový život starému interiéru

0 652

Mnohí ľudia veria, že iba drahé dekorácie a nákladné vybavenie domácnosti spĺňa predpoklady pre vysoko kvalitné a luxusné bývanie. V snahe, o čo najdokonalejšie prostredie sa ale často v tom všetkom strácajú a pôvodný zmysel je potom niekde v úzadí.

Na to, aby sme si ale svoje okolie skrášlili k svojej spokojnosti, toho niekedy ani tak veľa nepotrebujeme. Vyskúšajte to aj vy. Žiadne veľké investície a prerábanie, ktoré vás oberajú o zvyšok voľného času a nakoniec aj eurá v peňaženke. Vyskúšajte to jednoduchšie a inak.

Samé sa to neurobí

Bez ohľadu na situáciu, rozsah rekonštrukcie a plánovaného prerábania, si uvedomte, že samé sa tieto veci neurobia a budú si vyžadovať aj váš zásah. Možno iba minimálny, ale predsa len potrebný. Výhodou bude potom to, že ušetrené peniaze investujete do niečoho iného a lepšieho, pretože tu ste za služby dizajnérov a podobných odborníkov neplatili.

Čo pomáha?

Ak ste sa teda odhodlali k tomuto závažnému kroku, možno vám bude stačiť pár jednoduchých zmien. Čo tak iná farba stien v miestnosti? Je to klasické riešenie, ale pomáha asi najviac! Ak premaľujete steny novým odtieňom, bude celá izba pôsobiť úplne inak.

Efektné tapety

Keď sa vám nechce maľovať, vyskúšajte tapety. Dnes sú na trhu dostupné už aj tie samolepiace, takže ich aplikácia nebude žiadny problém. A možno nie je nutné tapetovať ani celú stenu?! Vertikálne a horizontálne smery s originálnym vzorovaním však urobia s vašim interiérom naozaj zázraky. Dávajte si pritom ale pozor na kombinácie.

Renovácia používaného nábytku

Nábytok je jedna z ďalších vecí, ktoré sa postarajú o správnu atmosféru v konkrétnej miestnosti. Pokiaľ vám stále slúži a je dostatočne pevný, no jeho farba, lak a celkový povrch už nie sú tým, čo kedysi, aj tu stačia drobné úpravy.

Opäť môžete použiť tapety, tu je lepšie vsadiť ale na tie jednofarebné a možno menej vzorované. Ideálne sú s potlačou imitácie dreva a podobných materiálov, z ktorých sa klasický nábytok vyrába.

Takéto ešte dobre slúžiace doplnky môžete aj prelakovať novou farbou, no nezabudnite na všetky detaily. Jednotlivé dvierka si radšej pred tým odmontujte a pôjde vám to jednoduchšie.

Aj vintage štýl má svoje čaro, a ak sa vám nechce hrať s farbami, využite jeho vlastnosti vo váš prospech, k nemu budete ale musieť doladiť aj celý zvyšok interiéru. Je to ale jednoduché! Jemné farby a viac romantických motívov.

Koberce a podlaha

Podlaha je základ a niekedy postačí jej výmena. Všetko ostatné potom pôsobí úplne inak! Druhov a materiálov je niekoľko, takže opäť si máte z čoho vybrať. Investície sa ale oplatia aj tu, takže svoju voľbu radšej dôkladne zvažujte.

Podobné funkcie zastúpi aj nový koberec, treba si ale vybrať správnu farbu, výšku vlasu a veľkosť, čo zasa môže závisieť len od samotného typu podlahy.

Doplnky a iné dekorácie sa vyberajú jednoducho, možno by vás ale prekvapilo, že kvety sú v tomto smere niekedy najvďačnejším prvkom. Nebojte sa zmeny a malej rekonštrukcie, začnite žiť naplno a s novým elánom, ktorý vám dodajú pekné priestory.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.