Zariadiť malý byt nemusí byť boj: Zjednodušia to aj sedačky na mieru

0 323

V súčasnosti je na trhu s nehnuteľnosťami azda najväčší záujem o kúpu jedno či dvojizbových bytov. Ich ceny sú výrazne nižšie ako v prípade rozľahlých bytov, do ktorých sa mnohokrát zmestilo aj viac generácií. Zariadiť ho však tak, aby ste v ňom mali všetko podstatné a zároveň nenatlačené na jednej kope, je niekedy naozaj umenie.

Nábytok by mal byť praktický

V rámci zariaďovania menšieho bytu je najdôležitejšie uvažovať nad úložným priestorom. V novom byte síce najskôr nemáme veľa vecí, no tie sa časom nazbierajú až do takej miery, že ich nie je kam uložiť.

Preto je na mieste myslieť predovšetkým na police, skrine, vstavané skrine alebo aj rafinovanejšie využitie podhľadu pre úložný priestor. Najlepšie je, ak tieto kusy nábytku nespĺňajú len úložnú funkciu, ale zároveň aj niečo iné, čím ušetríte priestor. Napríklad knižnica dokáže predeliť väčšiu miestnosť a pracovný stôl v sebe môže skrývať viacero zásuviek.

Sedačky na mieru sa zmestia kdekoľvek

Malý byt rozhodne neponúka priestor pre klasický gauč či iné obrovské kusy nábytku. Zbytočne vám totiž naplnia priestor až tak, že sa nebudete mať ako hýbať. Vtedy sú múdrym riešením sedačky na mieru, ktoré vám vyrobia presne podľa vašich predstáv a do priestoru, ktorý máte k dispozícii.

Ani v takom prípade ich nemusíte zháňať zo zahraničia, pretože aj slovenské sedačky sú na svetovej úrovni. Vhodným riešením je rozkladacia sedačka pre prípady, že vás príde navštíviť rodina či kamaráti a budú chcieť u vás prespať.

Luxusu v podobe obrovskej postele sa nemusíte vzdať

Obrovská posteľ je v malom byte nadštandard, ktorý sa ale často prijíma na úkor napríklad pracovného stolíka. Ak sa jej nechcete vzdať, vyberte si posteľ s úložným priestorom, kde zmestíte v podstate čokoľvek.

V prípade, že ide o jednoizbový byt, je praktické aj estetické riešenie predelenie nočnej časti od tej dennej policovým regálom, závesom či posuvným panelom.

Zdroj obrázku: Bigstockphoto

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.