Ako sa starať o nábytok, aby stále vyzeral ako nový?

0 240

Aby ste sa vyhli akémukoľvek poškodeniu nábytku, nesmiete zanedbávať jeho pravidelnú údržbu. Nie že vás napadne utrieť nábytok po celom byte raz za dva týždne. Tým, že sa oň nebudete dostatočne starať, výrazne znížite jeho životnosť.

graphic

Nábytok v spálni

Spálňa je miesto, kde máme priestorovo vyhovujúci nábytok do spálne. Ak máte malú spálňu, horko-ťažko si môžete dovoliť veľký nábytok do spálne, pretože prvoradé je, aby ste umiestnili posteľ a až potom nábytok. Odporúčame vám na nábytok do spálne dávať dečky, ktoré ochránia povrch nábytku do spálne. Snažte sa ho príliš nemáčať, pretože by ste mohli poškodiť povrchovú vrstvu nábytku. Samozrejme, záleží aj od toho, z akého materiálu je nábytok vyrobený. Neprisúvajte ho príliš k stene, ale zároveň ho nedávajte do stredu miestnosti. Tam by vám skôr zavadzal, ako bol užitočný. Na čistenie takéhoto nábytku nepoužívajte chemické prostriedky, nakoľko chemické prostriedky by vám mohli spôsobiť dýchacie problémy.

Nábytok v predsieni

Do predsiene sa odporúča dávať si minimum nábytku, ale ak potrebujete úložný priestor, odporúčame vám kúpu priestranného nábytku do predsiene, do ktorého uložíte topánky, kabáty, bundy a prechodné oblečenie. Snažte sa skrine príliš neprepĺňať, pretože čistenie vnútorného priestoru by vám trvalo celý víkend. Odporúčame vám preventívne dávať do skríň levanduľu, ktorá zabráni moliam, aby sa usalašili práve vo vašej skrini. Vnútro nábytku v predsieni pretierajte navlhčenou (nie príliš mokrou) handričkou, poprípade papierom. Na handričku si nakvapkajte aj ocot, ktorý odstráni zaschnuté škvrny alebo ucapkaný povrch nábytku do predsiene.

Takýto istý proces opakuje aj pri sektorovom nábytku. Nezabúdajte, že tento proces musíte opakovať prinajlepšom aspoň dvakrát za týždeň.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.