Využite slnečné dni na upratovanie šopy

0 908

Šopa, ako stavba na ukladanie náradia, musí mať určitý systém usporiadania. Aby sa v nej majiteľ vyznal, potrebuje si ju zariadiť tak, aby každé náradie malo svoje miesto. S príchodom prvých jarných dní by ste sa nemali venovať len príprave záhrady na novú sezónu, ale mali by ste spraviť poriadok aj vo svojej šope.

Vypratanie nepotrebných vecí

V prvom rade odporúčame tento priestor dôkladne vyvetrať. Do týchto priestoroch ste chodili počas zimy menej ako počas teplejších ročných období. Akonáhle bude priestor dôkladne vyvetraný, môžete sa pustiť do vypratávania nepotrebných vecí. Aj keď si možno hovoríte, že tam nič nepotrebného nemáte, vždy sa čosi nájde. Nájdu sa opotrebované šroubováky a skrutkovače, náradie na výmenu/ opravu šnekovej prevodovky, ktorá sa bežne používa v autách, ale aj polorozpadnuté kladivá rôznych veľkostí.

Všetko zlé vyhoďte a neskladujte to zbytočne. Takéto náradie vám zaberá zbytočne veľa miesta. Uvidíte, že keď vypracete všetky zbytočnosti, šopa zostane razom priestrannejšia.

Vytiahnite a umyte záhradný nábytok

Ak máte otvorené terasy, záhradný, resp. terasový nábytok skladujete v šope. Využite preto slnečné dni na vytiahnutie a dôkladné vyumývanie záhradného a terasového nábytku. Nábytok nechajte voľne uschnúť na slnku a môžete ho umiestniť na miesto. Po vyprataní tohto nábytku sa tak dostanete aj na predtým nedostupné miesta v šope.

Kúpte si nové boxy (organizéry) na náradie

Ak sa vám drobné náradie povaľuje po pracovnom stole alebo v policiach, odporúčame vám toto náradie si pretriediť a to ešte stále funkčné umiestniť do boxov na náradie. Funkčné priamočiare pohony určené predovšetkým na zdvih ale do boxov neumiestnite, preto im vyhraďte priestor v otvorených policiach.

Nezabúdajte si skontrolovať aj to, v akom stave sú police, ktoré máte v šope. Kývajúce sa otvorené skrinky vymeňte za nové pevnejšie. V tomto prípade vyberajte podľa pevnosti konštrukcie, nie podľa vzhľadu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.