Nečakaná návšteva? Ako upratať čo najrýchlejšie?

0 313

Každý to pozná, pokojné víkendové odpoludnie, sedíte vyvalený na gauči, odpočívate, všade neporiadok a zrazu vám zazvoní telefón. Nečakaná návšteva! A keďže ste dobrý hostiteľ, chcete byť narýchlo upratať. Ale kde začať? Neporiadok je všade.

Začnite s predsieňou

Prvé miesto, kde návšteva vstúpi a čo uvidí, je predsieň. Začnite teda tam – odložte topánky do skrinky, pretrite narýchlo podlahu a vyvetrajte, nech tam je svieži vzduch. Máte zbytočne veľa kabátov na vešiaku? Odložte ich do skrine, nech si tam hostia môžu povesiť tie svoje.

Schovajte zbytočnosti a dodajte tomu šmrnc

Odložte noviny z gauča, schovajte svoje vyprané a uschnuté prádlo, vymeňte ručníky za nové, skontrolujte, či máte pri umývadle mydlo, toaletný papier na toalete, osobné veci schovajte do zásuvky a môžete pokračovať ďalej.

Pokračujte do kuchyne

Skontrolujte, či nemáte špinavý riad v dreze. Odložte umyté taniere na svoje miesto. Zamerajte sa hlavne na umývadlo/drez aj v kuchyni, aj v kúpeľni. To je veľmi dôležité. Pretrite šporák,a aj podlahu, umyte kuchynskú linku a upracte z nej všetko zbytočné. Poznáte hostí – vždy vám prídu s niečím do kuchyne pomôcť.

Z kuchyne do obývačky

Máte koberec? Rýchlo povysávajte. Máte podlahu? Rýchlo ju pretrite. Z konferenčného stolíka dajte preč všetky zbytočnosti, pokojne ich všetky narýchlo zhrňte a dajte do zásuvky, pretriedite ich potom neskôr. Dajte si záležať na tom, aby na gauči alebo pohovkách neboli noviny či iné veci, ktoré by mohli zavadzať. Máte stiahnuté žalúzie? Vytiahnite ich hore, presvetlená izba je príjemnejšia a reprezentatívna. Nezabudnite utrieť prach z televízoru, na obývačke si dajte najviac záležať. Prečo? Pretože to je miestnosť, kde budete tráviť najviac času.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.