Vyberáte kuchynský drez, nezabudnite na všetky dôležité prvky

0 182

Bez umývania a prístupu k vode sa v kuchynskom priestore naozaj nezaobídete. Je to dôležitý zdroj, ktorý slúži viacerým účelom. Pre jeho náročnosť a efektivitu využívania by ste si na jeho výber mali dať naozaj dobrý pozor. Pokiaľ by sa vám zišla nejaká drobná informácia ohľadom tejto témy, máme pre vás niekoľko zaujímavých nápadov.

Vyťažený povrch drezu

Drez a jeho doplnky sa vyrábajú z materiálov, ktoré musia mať svoje špecifiká. Povrch tohto materiálu je vzhľadom k častému používaniu naozaj značne zaťažovaný, preto by ste si mali dať pozor na jeho úpravu. Všetko ostatné je už len otázkou vkusu, pretože dnešní výrobcovia sa svojim zákazníkom snažia ponúknuť čo najviac.

Umiestnenie v správnej zóne

Pre kuchyňu a jej celkový priestor sú špecifické zóny. Je to dôležité, pretože v kuchyni sa robí niekedy naozaj všetko. Od varenia, pečenia, stolovania, až po upratovanie a vedenie zaujímavých konverzácií pri jednom spoločnom stole.

Najmä žena v každej domácnosti správne rozdelenie priestoru na jednotlivé zóny naozaj ocení. Drez sa umiestňuje do takzvanej umývacej zóny. Centrum, v ktorom samozrejme dominuje spomínaný drez a batéria. Umiestnená by mala byť niekde medzi ukladacou zónou na potraviny a prípravnou zónou na samotné varenie.

Aké požiadavky by mal kvalitný drez spĺňať?

V prvom rade musí byť vybavený funkčným prepadovým odtokom, ktorý bude brániť jeho pretečeniu, pokiaľ je ten hlavný odtok uzatvorený, prípadne upchaný. V modernejších prípadoch je možné umiestniť do tohto systému aj drvič odpadu, ktorý by sa mal postarať o zvyšky z potravy a ostatných pokrmov.

Drez je centrom umývacej zóny, ktorá patrí v kuchyni k tým najvýznamnejším. Takmer polovica z času, ktorý strávite v tomto priestore sa venuje obsluhe tohto miesta. Dôležité je preto dbať aj na správne rozmery.

  • umiestnenie vo výške od 85 do 106 cm
  • hĺbka od 19 do 25 cm

Výška je dôležitá pre vaše pohodlie pri obsluhe drezu a hĺbka pre pohodlné umývanie. Často sa tiež vyberajú aj s odkvapkávajúcou časťou, čo je naozaj praktické riešenie. Moderné materiály drezov sú v súčasnosti najmä klasický nerez, keramika alebo granitový drez. Výber závisí hlavne od ceny a celkového dizajnu vašej kuchyne. Nezabudnite pritom aj na členov domácnosti, ktorý k nemu môžu občas zavítať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.