Nepodceňujte údržbu odkvapov, v letných mesiacoch vám to môže pomôcť

0 864

Údržba rodinného domu a bytu nie je vždy dotiahnutá do najmenšieho detailu a potom to môže v niektorých prípadoch spôsobovať dosť veľké problémy. Najmä po zimných mesiacoch by sme si mali dať záležať na každej jednej veci. Teraz je ten správny čas, kedy sa môžete pustiť aj do náročnejšieho upratovania a čistenia, pretože vonkajšie podmienky sú na to aktuálne ideálne.

Na čo si teda posvietiť?

Odkvapové rúry. Tie sú neoddeliteľnou súčasťou takmer každej jednej stavby a plnia naozaj dôležité funkcie. Pokiaľ by boli zanesené a neudržiavané, mohlo by dôjsť aj k nehode. Presne to sa môže stať, ak nevyčistíte odkvap po zimných mesiacoch, kedy tam mohli ostať nánosy lístia a iných nečistôt z okolia.

Odborníci sa zhodujú v tom, že minimálna kontrola by mala byť prevádzaná dvakrát ročne a pozornosť by sa mala venovať aj kontrole snehových zábran.

Čo sa stane, ak to necháte bez povšimnutia?

V prvých mesiacoch a možno aj rokoch nič. Samozrejme, že závisí od výrobcu, no v konečnom dôsledku sa každý jeden materiál po určitom čase a vplyvom neľútostných podmienok exteriéru veľmi rýchlo znehodnotí. Ak to bude nedostatočnou starostlivosťou, stažovať sa môžete len na svoju osobu.

V prípade, že sa niektorá časť tohto odtokového systému dažďovej vody upchá, môže to spôsobiť premokanie do samotnej fasády domu, a to zasa zapríčiňovať vznik neželaných situácií v interiéri.

Ako začať?

Jednoducho sa poobzerajte po všetkých častiach celej sústavy a prekontrolujte jej stav. Pod váhou snehu mohlo dôjsť aj k deformácií niektorých častí. V tomto prípade je nutné jednotlivé časti vyrovnať a vyspádovať, aby bolo všetko v najlepšom poriadku. Ak by to bolo už vážne, mali by ste pristúpiť k výmene. Určite je to lacnejšia položka, ako zásahy, ktoré by ste museli robiť neskôr na spomínanej fasáde.

Vyčistené odtoky budú odvádzať vodu správnym smerom. Nezabudnite , že aj estetická stránka zohráva dôležitú úlohu. Mali by ste jednotlivé časti pretrieť špeciálnou farbou, ktorá bude samozrejme neutrálna, aby jednoducho ladila s každou časťou domu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.