Veľký letný detox domácnosti – 5 vecí, ktoré sa oplatí riešiť v lete

0 368

Podľa tradície máme veľké upratovanie našich domov riešiť na jar, kedy sa ešte len spoločne s prírodou spamätávame z dlhej a únavnej zimy. Jarný detox zvykneme aplikovať nie len na našu domácnosť, ale aj na naše telá. Existuje však niekoľko vecí, ktoré sa najviac oplatí čistiť a upratovať v lete. Aké to sú? Prinášame 5 vecí, ktoré sa hodí v domácnosti riešiť v lete.

1. Sedačky

Leto má jednu neodmysliteľnú výhodu, a to že práve vtedy každá vlhkosť vyschne skôr, než si uvedomíte, že ste dokončili robotu. To platí pre čerstvo vyprané oblečenie, ale aj pre čerstvo vyčistené sedačky. Ak sa niekedy oplatí investovať do tepovania sedačiek, tak v lete.

Tepovania sedačiek
Tepovania sedačiek

2. Záhrada

Okrem toho, že je práca v záhrade v lete prínosnejšia, pretože všetko utešene dozrieva, je aj oveľa príjemnejšia. A potrebnejšia! Jednoznačne radíme, aby ste svojej záhradke či balkónu v letných mesiacoch venovali zvýšenú pozornosť.

3. Koberce

Podobne ako je tomu so sedačkami, aj na koberce sa v domácnosti pri upratovaní často zabúda. Počas zimných mesiacov sa ani netreba čudovať, no v lete sa čistenie kobercov rozhodne hodí! Nech už sú tropické horúčavy alebo normálne slovenské teploty, leto je na tento zásah do domácnosti ideálne.

4. Garáž

Okrem tepla má leto výhodu aj v tom, že nám ponúka dlhé svetlé večery. Tie sú ideálne na to, aby ste sa prebrali všetkým, čo ste za posledný rok nanosili do garáže a ponúkli aj jej letné osvieženie.

5. Auto

Tak ako my máme potrebu skočiť v lete do najbližšieho bazéna, tak často pristupujeme k umývaní našich štvorkolesých členov domácnosti zodpovednejšie ako v iných obdobiach. Nezabúdajte ale na to, že autá potrebujú čistiť aj zvnútra. Naplánujte si na najbližšie dni tepovanie auta a uvidíte, že sa vám bude oveľa lepšie vyrážať za dobrodrúžstvom.

Tepovanie auta
Tepovanie auta
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.