Vdýchnite svojmu domovu škandinávsky štýl

0 308

Vždy, keď ste videli škandinávske bývanie, boli ste očarený? Je jedno, či ste ho videli na vlastné oči, vo filme alebo ste si ho predstavili pri čítaní severskej detektívky, vždy vás uchvátilo. Jednoduchý minimalizmus, ktorý pôsobí útulne, moderne a zároveň elegantne. Chcete, aby aj váš príbytok vyzeral ako bývanie vo Švédsku, Dánsku či Nórsku? Spravte tieto zmeny a efekt sa dostaví.

shutterstock_265151174

Pridajte svetlo
Máte veľa svetla v byte? Chce to ešte viac. Nikdy nemajte zastreté žalúzie alebo zatiahnuté závesy. Veľa Škandinávcov dokonca nepoužíva ani záclony. Svetlejšiu izbu si môžete urobiť aj opticky – namaľujte si steny nabielo. Celé presklené steny, ako to býva zvykom v moderných domoch tohto štýlu, sú asi nonsens. No aj vďaka týmto opatreniam budete mať dosť svetla.

Zamerajte sa na drevo
Veľa dreva je výrazným prvkom škandinávskeho dizajnu. Drevená podlaha, masívny drevený nábytok, drevené obklady na steny. Drevo pôsobí útulne a teplo a zároveň vytvára elegantný dojem.

Nebojte sa výrazných prvkov
Aj vďaka takýmto kúskom škandinávsky štýl nepôsobí sterilne. Extravagantné a dizajnové farebné kúsky. Napríklad smaragdové zelené kreslo, ktoré dodá interiéru energiu a drive. Alebo sýto červený gauč, ktorý v záplave bielej a dreva bude dodávať celej izbe energiu.

Veľa rastlín, byliniek, kvetov
Zavŕšte oživenie okrem výrazných kúskov aj rastlinami. Izbové rastliny rozžiaria priestor svojou zeleňou, bylinky ho rozvoňajú a kvety vám prinesú radosť. Vidíte? Už sa stráca strohosť, začína narastať pohodlnosť a štýl ostáva zachovaný.

Miešajte štýly
Nebojte sa miešať rôzne štýly nábytku. Samozrejme, že nie len tak bez rozmyslu. Zmiešajte dva rôzne štýly, ktoré budú spolu kontrastovať a vytvoria zaujímavý look. Skombinujte ultra minimalistické a moderné kúsky s historickým nábytkom. Zdá sa vám to odvážne? Ako hovorí jedno klišé: „Odvážnemu šťastie praje.“ Vám okrem šťastia bude priať aj úžasný vzhľad vášho príbtyku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.