„V jednoduchosti je krása.“ Týmto sa riaďte pri zariaďovaní vašej obývačky

0 427

Pri zariaďovaní tejto miestnosti si dávame najviac záležať. Je to miestnosť, kde trávime počas dňa najviac času. Pozeráme v nej televízor, prijímame v nej návštevy a užívame si rodinnú pohodu. O to viac kladieme dôraz pri jej zariaďovaní.
V dobe materializmu, ktorý čiastočne preniká aj do interiérového dizajnu, naša duša priam priahne po jednoduchosti, čistých líniach, po minimalizme. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása.

Sedačka = dominanta miestnosti

Jedinou dominantou miestnosti by mala byť bezpochyby sedacia súprava. Ak disponujete väčšími priestormi a ste viacčlenná rodina, určite si vyberajte z ponuky účkových sedačiek. Ak ale máte menšiu obývačku, skôr sa zamerajte na klasické rohové sedačky, poprípade si dajte vyrobiť sedačku na mieru. Odporúčame vám vyberať si sedačku typickú pre minimalistický škandinávsky štýl – sivé sedačky s nízkym operadlom. Vhodnými dekoráciami sedačku, ale i celú obývačku krásne oživíte. Kombinácia sivej sedačky s béžovými, smotanovými, zelenými, ale i vankúšmi v petrolejovej farbe je azda tá najlepšia. Nezabúdajte, že sedačka by mala byť dominantou miestnosti. Jej veľkosť prispôsobujte veľkosti miestnosti. Príliš to ani nepreháňajte s dekoračnými vankúšmi. Na rohovú sedačku vám odporúčame dávať maximálne tak štyri dekoračné vankúše.

Minimalistický nábytok

Ak túžite po harmónii a pokoji, z ponuky nábytku vyberajte ten svetlejší v minimalistickom štýle. Zbavte sa nepotrebných vecí a dekorácií a neprepĺňajte police obývacej steny veľkým množstvom dekorácií. Vaša obývačka by tak pôsobila chaoticky a svojim spôsobom by nesplňovala účel – neoddýchli by ste si v nej. Namiesto nových dekorácií si na malý konferenčný stolík alebo na police umiestnite výrazný kvet – napríklad fikus.

Minimalizmus aplikujte aj vo vašej spoločenskej miestnosti. Minimalistický nábytok vám poslúži niekoľko rokov, a to bez toho, aby ste mali o pár rokov nutkanie skrine a sedačku vymeniť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.