Ako sa správne starať o matrace?

0 504

Pre dobrý spánok sme ochotní urobiť čokoľvek. Kúpime si kvalitnú posteľ, investujeme do kvalitného osvetlenia v spálni, ale akosi zabúdame, že to, ako sa vyspíme, nepriamo závisí aj od kvality matraca, ktorý na posteli máme.

Ak chcete kvalitný matrac, jednoznačne vám odporúčame stabilné taštičkové matrace. Majú dobré ortopedické vlastnosti, uvoľňujú svalové napätie a vyznačujú sa dobrou priedušnosťou a vetrateľnosťou. Vydržia vám niekoľko rokov bez toho, aby sa vám deformovali.

Pravidelne perte poťah matraca

Ak chcete, aby vám vydržal niekoľko rokov, pravidelne, aspoň raz za rok, perte poťah vášho luxusného matraca. Na poťahu sa nachádza špina, ale aj zvyšky kože. Tie ľahko prenikajú cez plachty. Okrem toho, že budete tento poťah prať, každý týždeň povrch matraca povysávajte špeciálnym nadstavcom, ktorý používate aj na vysávanie sedacej súpravy. Odstránite tak zvyšky kože, prach a vlasy.

Dávajte ho na slnko a vystavujte ho silným mrazom

V matraci sa okrem prachu a špiny nachádzajú roztoče. Tým trvá dlhé štyri mesiace, kým sa usadia aj na vašom matraci. Roztoče, ktoré žijú v matracoch, sa živia zvyškami kože. Ak nebudete proti nim bojovať, hrozí vám silná alergická reakcia. Ak chcete zabrániť rozmnožovaniu roztočov, matrac vystavujte silným mrazom alebo ho dávajte na priame slnko. Roztoče neznášajú slnečné lúče a extrémny mráz im taktiež vadí. Využite aktuálne počasie a bojujte proti roztočom čo najviac, ako sa len dá. Myslite na to, že ak sa o matrac nebudete starať, peniaze, ktoré ste zaň dali, boli zbytočne investované peniaze.

Svoje matrace ochránite aj kvalitnými chráničmi na matrace. Ak by sme vám mohli odporučiť, dávajte si pod plachty tenké bavlnené deky, ktoré budú mať za úlohu zachytiť prach, špinu a zvyšky kože. Poťah matraca tak výrazne ochránite.

Mimochodom životnosť matraca je 7-10 rokov. Dlhšie si ho určite nenechávajte. Starý matrac použite ako lehátko na záhrade cez letné mesiace a po lete ho vyhoďte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.