Užitočné tipy, ktorými by ste sa mali riadiť pri zariaďovaní detskej izby

0 208

Zariaďovaniu detských izieb by mali rodičia venovať viac pozornosti. V prvom rade je potrebné miestnosť zariadiť tak, aby zariadenie miestnosti neohrozovalo bezpečnosť dieťaťa.

Ak sa chystáte nanovo zariaďovať detskú izbu, tieto užitočné tipy by vám mohli pomôcť pri zariaďovaní.

Rozdelenie na zóny

V prvom rade je potrebné v miestnosti vytvoriť pomyselné zóny. Pomôcť si môžete aj menším náčrtom na papier, vo väčšine prípadov však stačí obyčajná predstavivosť. Je potrebné však poznať rozmery miestnosti, ktoré budete potrebovať pri nakupovaní detského nábytku.

V detskej izbe je potrebné vytvoriť tieto zóny: hraciu, študijnú a oddychovú, čiže spaciu zónu. Študijná by mala byť čo najbližšie k prirodzenému svetlu, čiže v blízkosti okien. Spacia časť by mala byť ďalej od dverí, no zároveň v tmavšej časti miestnosti. Hraciu zónu umiestňujte ideálne do stredu miestnosti.

Jednotlivé zóny môžete predeliť otvorenou knižnicou, kde môžete okrem knižiek ukladať malé autíčka a celkovo hračky menších rozmerov a váhy. Väčšie hračky, ako napríklad elektrické motorky, dávajte skôr do garáže, poprípade do predsiene.

Úložný priestor na hračky

Čo ale s úložným priestorom pre hračky? Hračky predsa nemôžu byť v strede miestnosti. Bábiky, alebo elektrické autíčka pre deti umiestňujte do otvorených políc detského nábytku. Hračky, s ktorými sa vaše dieťa nehráva tak často, umiestňujte do plastových priesvitných boxov pod posteľ. Úložný priestor vám dokážu vytvoriť aj vysoké látkové koše, ktoré sa dajú ľahko prenášať, čo vám uľahčí upratovanie. Hračky jednoducho nahádžete do látkového koša a prenesiete na požadované miesto.

Svetlé farby

Detskú izbu nezariaďujte v tmavých farbách, ako v čiernej, sivej, červenej. Odporúčame skôr pastelové farby. Dievčatkám zariaďujte detskú izbu v púdrovej, výraznej ružovej farbe. Chlapcom zase v obláčikovo modrej farbe.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.