Urobte zo svojej sedačky solitéra

0 334

Nie je to tak dávno, čo vám každý druhý dizajnér radil prisunúť sedačku ku stene. Lebo veď tak ušetríte priestor a nebudete vidieť jej zadnú časť, ktorá nie vždy bola najkrajšie spracovaná. Dnes už veľa dizajnérov odporúča, aby ste zo sedačky urobili dominantu obývačky, solitéra, ktorý bude uprostred miestnosti a bude na seba pútať všetku pozornosť. Aj preto by ste si pri jej výbere mali dať oveľa viac záležať.

shutterstock_107189117

Správne farby sedačky

Aj keď sedačka nie je najlacnejšia investícia na svete, myslite na to, že si ju nekupujete dokonca života. Takže pridajte viac odvahy do jej výber – páči sa vám čierno-biely štýl, ktorý rozbíjajú výrazné kúsky? Vyberte si žltú sedačku, ktorú doplníte sivými vankúšikmi, nezabudnite ani na koberec, ktorý bude zasahovať približne do tretiny izby. Ak máte strach, že žltá by sa čoskoro mohla zmeniť na žlto-sivú, spomeňte si na všetky tie čistiace peny, s ktorými udržíte svoju sedačku v top kondícii dlhé roky.

Obývačka a kuchyňa v jednom

Veľkým hitom, ktorý sa javí ako nadčasový, je spájanie kuchyne s obývačkou. Hoci sa na začiatku našlo veľa odporcov hlavne z praktických dôvodov, s príchodom digestorov sa postupne vytrácali. Myslite na to, že pri vyberaní zariadenia do kuchyňo-obývačky vám všetko musí spolu hrať. Nielen v kuchynskej časti, ale v celej miestnosti. Dnes nemusíte vyberať len kožené sedačky, pri ktorých nemáte strach, že vám napáchnu. Moderné látky tiež už nepohlcujú zápachy z nedeľného obeda.

Nebojte sa odvážnych kombinácii

Nebojte sa takých kombinácií ako je žltá sedačka v čierno-bielej izbe. Dnes sú obľúbené aj pastelové farby, takže ak chcete pokojne môžete zvoliť sedačku v pastelových farbách, ktorú doplníte o sivé či ružové vankúšiky. Nezabúdajte na to, že doplnky sú veľmi dôležitou súčasťou a v žiadnom prípade by nemali chýbať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.