Aké obrazy si zvoliť?

0 394

Holé steny sú nemoderné a predsa niektoré domácnosti majú takéto hluché miesta. Hľadáte špecifické obrazy, pri ktorých si pomyslíte, že boli vyrobené práve pre vás? Hľadanie môže trvať neuveriteľne dlho a môže vás to nakoniec odradiť. Vyhnite sa tomu a vyberajte si obraz, ktorý vám bude ladiť nielen farebne, ale aj veľkosťou.

shutterstock_156431330

Vešajte si aj vyrobené obrazy

Ak máte doma talentovaného člena rodiny, ktorý dennodenne kreslí neuveriteľne krásne obrazy na plátna, mali by ste si jeho obrazy povesiť. Nemyslíte si, že by bola škoda takýto obraz nechať niekde v kúte? Ak vám dokonale ladí so sedačkou/ posteľou/ skriňou, nevidíme problém tento obraz použiť. Má to jednu veľkú výhodu, a to šetrenie financií. Nestalo sa vám, že ste sa niekedy zhrozili pri cenovkách predávaných obrazov?

Obrazy s prírodou opticky predlžujú miestnosť

Počuli ste už o tom, že obrazy s motívom prírody opticky predlžujú miestnosť? Áno, je to tak. Nie je to žiaden výmysel mojej fantázie. Ak máte malé priestory, ktoré by ste radi opticky predĺžili, môžete si zvoliť práve obrazy prírodného motívu. Odporúčame obrazy, ktoré znázorňujú les. Stromy a okolitá príroda vás dokážu preniesť do prírody. Tieto obrazy majú za úlohu oživiť vaše fádne holé steny a je viac než isté, že si túto povinnosť splnia na jednotku. Priveďte si ich zopár domov a vyskúšajte si to. Budete sa cítiť akoby ste boli priamo na mieste.

Vyhnite sa pop – art

Cukríkové obrazy, ako mnohí nazývajú pop- art obrazy, sa vám zaručene nehodia do domácnosti. Jedine ak by ste mali cukríkovo ružovú kuchyňu a krikľavo žltú sedačku. Nepredstaviteľné, čo myslíte? Ak stále premýšľate nad obrazmi, ktoré by sa vám hodili do domácnosti, radšej skúste zabudnúť na pop-art obrazy. Pre mňa pôsobia nevkusne a vulgárne. Ako pôsobia na vás?

Zarámované fotografie

Aké obrazy si zvoliť? Ak nechcete nič pokaziť a vyplakávať nad nesprávne zvoleným obrazom, skúste všetko staviť na fotografie. Nič nemôžete stratiť. Nebude pre vás príjemné pozerať sa na členov svojej rodiny? Vtipné momenty zachytené fotoaparátom si zaslúžia byť zvečnené na stene. Oživiť domácnosť budete môcť aj novým kúskom nábytku, ale aj pekným obrazom vyrobeným z fotografie. Ak sa vám na povale povaľujú staré obrazy/ rámy po starej mame, využite ich. Staré veci, ktoré sa kedysi vyhadzovali, sa reštaurujú a znovu vracajú do obydlia, v ktorom kedysi pôsobili. Reštaurujte staré súčasti ako sú rámy, staré skrine, pohovky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.