Trápi vás alergia? Nezabudnite vyčistiť aj tieto miesta

0 192

S príchodom jari a leta neprišlo iba teplé a slnečné počasie, ale aj tak veľmi nenávidené alergie. Síce si nemôžete povedať „odteraz nie som alergický“, ale môžete vyčistiť miesta, na ktoré ste doteraz nemysleli, a tak zmierniť prejavy alergickej reakcie. Kde začať?

shutterstock_126421811

Ventilátor

Či už je to stropný alebo klasický ventilátor. Umývali ste už niekedy jeho lopatky? Jasné, pri stropnom ventilátore je to komplikovanejšie, no čo si myslíte, že sa stane, keď ho celú zimu nepoužívate a potom ho v lete zapnete? Okrem vzduchu bude víriť aj množstvo prachu a roztočov, ktoré sa na ňom usadili. Aj preto si dajte tú námahu a umyte jeho lopatky.

Matrac

To, že pravidelne periete posteľnú bielizeň a obliečky je super. Ale koľkokrát ste si už vyčistili matrac? Okrem roztočov a prachu sa v matraci usadzujú aj časti odumretej pokožky, vlasy či ľudský pot. Ako by ste mali matrac vyčistiť? Keď sa vaša posteľná bielizeň perie, posypte ho práškom na pečenie, nechajte chvíľku pôsobiť a potom ho povysávajte. Takto ho zbavíte veľkej časti alergénov. A nezabudnite na to, že matrac má dve strany.

„Podlaha“ v skrini

Keď umývate podlahu, nezabudnite umyť ani „podlahu“ v skrini, na ktorej sa usadzuje prach jedna radosť. Na toto miesto zabúda veľmi veľa ľudí. Ak však chcete zvládnuť alergiu čo najlepšie, nezabudnite ani na toto miesto.

Pod posteľou

Ďalším miestom, na ktoré mnohí zabúdajú je priestor pod posteľou. Dajte si tú námahu a povysávajte aj prach pod posteľou, ideálne by ste ho mali aj pretrieť handrou. Áno, je to zlé prístupné miesto, ale alergia a jej silné prejavy sú ešte horšie, ako napustiť kýbeľ s vodou, kľaknúť si a umyť podlahu. Okrem toho nezabudnite povysávať a umyť perinák. Teda v prípade, že ho máte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.