Zlepšite kvalitu prostredia vášho bývania. Pomôžu vám v tom moderné čističky vzduchu

0 286

Vzduch v uzatvorených priestoroch domácností nie je vždy práve najkvalitnejší. Nielenže nemá dostatočnú vlhkosť, no obsahuje aj množstvo prachových častíc, vírusov, baktérií, plesní, spóry húb či rozličné alergény. Práve to všetko negatívne vplýva na naše zdravie a precitlivenejším ľudom dokonca spôsobuje vážne zdravotné komplikácie. Aj preto nebuďte ľahostajní k prostrediu pre život u vás doma a výrazne si ho vylepšite. Pomôže vám v tom aj čistička vzduchu do bytu.

Prachu sa aj napriek častému upratovaniu nevyhneme v žiadnom uzatvorenom priestore. A kde je prach, tam sú aj mikroorganizmy. Tie sa totiž najradšej viažu na prachové častice, šíria sa nimi vzduchom a dostávajú sa až do našich tiel. Ak ste vy alebo členovia vašej rodiny často chorí, trpíte najrôznejšími alergiami alebo chcete doma pre svoju rodinu len to najlepšie, porozmýšľajte o umiestnení čističky vzduchu aj do interiéru vašej domácnosti. Tá z nej odstráni prachové častice a spoločne s nimi aj nebezpečné mikroorganizmy či alergény.

Ako pracujú čističky vzduchu?

Moderné čističky vzduchu DAIKIN fungujú na princípe viacnásobnej, často až 6-násobnej filtrácie vzduchu cez kombináciu kvalitných filtrov. Zachytený prach, mikróby a alergény na nich však neostávajú zachytené, ale masívny výboj technológie Flash Streamer ich rozloží na menšie častice, ktoré sú oxidačnými procesmi zoxidované. Oxidačné produkty sa následne modifikujú až na vodu a atómy uhlíka, dusíka a kyslíka. Okrem mechanických častíc tieto čističky vzduchu navyše v priestore likvidujú aj nepríjemné pachy. Čistička vzduchu DAIKIN vám preto pomôže vytvoriť aj u vás doma čo najzdravšie a čo najpohodlnejšie prostredie na život.

Okrem eliminácie častíc a pachov aj udržiavanie optimálnej vlhkosti

Mnohé čističky okrem likvidácie prachu, alergénov, mikroorganizmov a pachu dokážu aj upravovať vlhkosť v miestnosti na optimálne hodnoty. Obsahujú totiž integrovaný zvlhčovač vzduchu. Ten oceníte najmä v prípade pretrvávajúcich problémov s dýchaním, ktorých príčinou môže byť aj príliš suchý vzduch v priestore, kde sa zdržiavame najčastejšie.

Výhodou čističiek vzduchu od renomovanej japonskej značky DAIKIN je okrem maximálnej funkčnosti aj tichá a energeticky nenáročná prevádzka či ľahká inštalácia, ktorú zvládne úplne každý. Stačí ich totiž len zapnúť do elektriny a môžu začať pozitívne ovplyvňovať kvalitu vzduchu aj vo vašom bývaní.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.