Ako urobiť spálňu útulnejšou

0 269

Spálňa je miestnosť, v ktorej trávime viac času, ako si uvedomujeme. Síce väčšinu z toho prespíme, ale je dôležité, aby sa nám prvá vec, ktorú ráno uvidíme, páčila. Ak sa vám zdá, že vaša spálňa pôsobí neútulne, prípadne vám tam chýba nejaká vychytávka, ktorá by z nej urobila hviezdu jasnú, skúste to niektorým z týchto spôsobov.

shutterstock_156431330

Teplejšia farba

Ak máte dosť veľkú spálňu, mohli by ste pouvažovať o teplejšej farbe, ktorá dodá miestnosti príjemnejší vzhľad. A nemusí ísť iba o farbu na stene, tie môžete mať pokojne biele. No keď budete kupovať posteľnú bielizeň, deku, nočné stolíky či kusový koberec, poobzerajte sa po teplejšom odtieni. Napríklad oranžová, lososová, béžová či hnedá miestnosti prospejú. Nemusíte sa báť ani žltej, ktorá v kombinácii s bielymi stenami skvele vynikne.

Predmety, ktoré spálňu zútulnia

Nielen farbami, ale aj rôznymi predmetmi môžete spálňu zútulniť. Jedným z najlepších spôsobov je pridať izbové rastliny, nemusíte sa báť ani väčších izboviek, ktoré pripomínajú menšie palmy. Ak sa bojíte, že vám rastlinky nevydržia, vyberte si nenáročný zamiokulkas, ktorému stačí, ak ho polejete raz za dva týždne. Ďalšou super voľbou je aj kusový koberec, ktorý si dáte ku posteli. Dnes sú moderné hlavne tie s geometrickými tvarmi. Ak sa vám zdá, že máte spálňu prázdnu, veľmi dobrým riešením je veľká polica plná kníh.

Miesto, kde si môžete sadnúť

A keď už budete mať tú knižnicu, čo keby ste k nej prikúpili niečo, na čom budete hltať škandinávske detetkívky? Ideálne je veľké pohodlné kreslo tzv. ušiak. Ak máte biele steny, žltú posteľnú bielizeň, skvelo sa vám tam bude hodiť červená farba. Ďalšou možnosťou je, že si tu urobíte pracovný kútik – pracovný stôl z masívu a stolička tiež dodajú spálni útulnosť. Nemusíte sa báť žiadneho riešenia, dôležité je, aby ste sa tam cítili dobre vy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.