Tip – oslávte svetový deň spánku novým matracom

0 587

Má to jeden drobný háčik – nikto nevie, kedy presne svetový deň spánku je. Každopádne je ale v marci, a preto vyhlasujeme marec svetovým mesiacom spánku!

Prvý jarný mesiac predkladá hneď tri argumenty, prečo by ste sa práve počas neho mali zamerať na kvalitu svojho spánku:

  • Svetový deň spánku
  • Jarná únava
  • Jarné upratovanie

Poďte sa pozrieť, ako presne spolu súvisia.

Svetový deň spánku

Keď môžu mať svoj svetový deň mokrade (2. februára), je úplne v poriadku, že ho má aj spánok. Náš organizmus vďaka nemu dobíja baterky a trávime ním približne tretinu života.

Pokiaľ ale pátrate po presnom dátume, kedy si dať sviatočného šlofíka, tak ľahké to nie je. Jedna varianta hovorí o 13. marci, druhá o dva dni neskoršom dátume a tretia dokonca až o 21. marci.

My navrhujeme termín ustáliť na 21. marca, aby bola oslava spánku spojená s jarnou rovnodennosťou. Kvalitný spánok a jar totiž majú veľa spoločného!

Jarná únava má jednoduché riešenie

Objavuje sa kradmo s topiacim sa snehom a pozná ju takmer každý. Organizmus si po zime, kedy bol kvôli riziku ochorenia neustále v pohotovosti, konečne môže vydýchnuť a hlási sa o zaslúžený odpočinok.

K tomu patrí ľahká strava plná vitamínov, zdravý pohyb a predovšetkým hlboký a ničím nerušený spánok. Ten vám ale zabezpečí iba kvalitný matrac, z ktorého ráno nebudete vstávať dolámaní a s kruhmi pod očami.

Jarné upratovanie začnite v spálni

A práve s otázkou nového matraca prichádza na rad jarné upratovanie. Lepšia príležitosť skrátka nebude – vyhoďte svoj starý a preležaný matrac a zájdite do najbližšej z desiatok predajní kvalitných matracov.

Keď jarné upratovanie začnete v spálni, budete mať vďaka kvalitnému spánku dostatok energie na jeho dokončenie v celom byte.

Najlepší je spánok na českých matracoch

Ak chcete mať istotu, že váš nový matrac bude naozaj mimoriadne kvalitný, pozrite sa na ponuku českého výrobcu Tropico. Žiadny z matracov necestuje cez pol sveta, ale vyrába sa priamo v Českej republike.

Svetová je však ponuka materiálov, z ktorých sa jednotlivé typy vyrábajú – budú to pružiny, latex alebo snáď exkluzívna pena Flexifoam®? Záleží len na vás! Medzi ďalšie výhody matracov Tropico patrí tiež dôkladné testovanie každého modelu a predajne s odborným personálom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.