Sublimačné tlačiarne

0 32

- Advertisement -

Výber správnej sublimačnej tlačiarne vyžaduje najprv určiť, čo chcete produkovať. Tlačíte veľké návrhy na oblečenie? Menšie predmety, ako sú tácky, kryty na mobil, žabky, štítky na tašky a plakety? Potrebujete plnofarebnú grafiku? Fotografie s vysokým rozlíšením? Odpovede na tieto otázky budú mať významný vplyv na váš výber.

Ďalšie kľúčové faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere sublimačnej tlačiarne, sú veľkosť tlačového poľa a rýchlosť tlače a náklady. Nezabúdajte ani na sublimačný atrament.

Sublimačné tlačiarne možno rozdeliť do niekošľkých kategórií na základe veľkosti média a sofistikovanosti tlače. Väčšina tlačiarní netlačí na okraj papiera, takže skutočné tlačové pole je o niečo menšie ako veľkosť média.

Ako funguje sublimačná tlač

Tento proces je široko používaný na výzdobu širokej škály výrobkov, vrátane textilu, odevov, hrnčekov a ďalšej keramiky, drevených predmetyov, kovových predmetov, sklenených výrobkov atď .Tlač prebieha pomocou atramentu na sublimačný papier, čo je špeciálny papier, ktorý drží farbivo na mieste a uvoľňuje sa počas sublimácie. Potom sa  tento potlačený papier položí na vrchnú stranu (lícom nadol) z polyesterovej tkaniny alebo výrobku potiahnutého polymérom a zahreje sa. Keď nastane sublimačný proces, molekuly farbiva, ktoré boli pevné v sublimačnom papieri, sa obrátia priamo na plyn a spoja sa s polymérmi prítomnými v tkanine alebo polymérnom povlaku na prázdnom výrobku.

Náklady

Pri zohľadnení počiatočných nákladov na sublimačnú tlačiareň je potrebné zohľadniť aj aspekt atramentu. Na konci dňa by tlačiareň mala hospodárne používať atrament. Aby sme vám pomohli zúžiť konkrétne voľby tlačiarne na základe stanovených cien, budete musieť zvážiť ďalšie aspekty, ako napríklad:

Efektívnosť – ak potrebujete lacnejšiu tlačiareň, nemala by sa dostať na úkor efektívnosti.

Frekvencia používania – Budete používať tlačiareň len rekreačne alebo na podnikanie?

Výber atramentu, ktorý sublimačná tlačiareň využíva, je tiež veľmi dôležitý. Počas nákupu sublimačnej tlačiarne určite nájdete tie, ktoré používajú rôzne typy atramentov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.