Ste klasik alebo rebel: Čo o vás prezrádza zariadenie spálne?

0 770

Vtáka poznáš po perí a človeka po reči.“ Vyjadrovacích prostriedkov je veľmi veľa a dokážu o nás nášmu okoliu prezradiť viac, než si myslíme. Presne tak je to aj so zariadením interiéru spálne, ktorý si pretvárame na svoj obraz. Chceli by ste vedieť, čo o vás prezrádza zariadenie tejto časti osobného priestoru?

Prečítajte si spolu s nami pár zaujímavých riadkov a možno budete milo prekvapení, ako sú charakter a zariadenie interiéru spolu úzko prepojené.

Individualista so sklonom k minimalizmu

Posteľ takéhoto človeka je nižšie položená a je v súmerných líniách. Obľúbeným materiálom je prírodné drevo. Súčasťou tohto štýlu je tiež čalúnená posteľ v jemných neutrálnych tónoch. Odtieň dreva prípadne farebný tón čalúnenia je v dokonalom súlade so zvyšným nábytkom či šatníkovou skriňou.

Individuálne riešenie ponúka doplnenie prvkov o detaily charakteristické pre danú osobnosť. Elegancia, jemné tóny, vzdušnosť, funkčnosť a individuálne prvky v tomto duchu by mali byť riešené vo vašej spálni ak ste sa našli v charakteristike- minimalista a individualista. Ste predsa ľudia, ktorí milujú harmóniu, nadčasovosť, dizajn a zároveň žijú tu a teraz.

Klasik

Klasik si zariadi spálňu v závislosti od vyčleneného rozpočtu na danú miestnosť. Dôležitá je pre neho praktickosť a kvalita nábytku. Zariadenie spálne je riešené podľa požadovaných a individuálnych kritérií.

Posteľ je stabilná a kvalitná. Najobľúbenejšími sú postele typu Boxing, čalúnené látkové postele, postele s umelou kožou a drevené postele. Lacnejšie varianty postelí sú postele so zabudovaným matracom.

Nábytok a šatníkové skrine sú často z dreva, drevotriesky v odtieňoch dub sonoma, dub wenge a iné. Pri posteľných obliečkach sa menší dôraz kladie na dekór a vzor. Rozhodujúca je cena a materiál. Doplnky sa nesú v tradičnej rodinnej atmosfére.

Na nočných stolíkoch často nachádzame fotografie rodinných príslušníkov a praktické, no elegantné nočné lampy. Toto je spálňa klasika. Človeka, ktorý miluje svoju rodinu.

Romantik

Posteľ takejto osobnosti je obrovských rozmerov, aby zabezpečila maximálne možnú pohodlnosť a relaxáciu počas spánku. Najčastejšie je vyrobená z masívneho dreva a kože.

Farbami luxusu sú čierna, sivá, biela, béžová, a odtiene hnedej. Súčasťou spálne je často tiež obrovská LCD obrazovka. Prípadne je do priestoru vsadená vaňa. Šatník je vyhradený v rámci osobitej miestnosti.

Prevažujú lesklé tóny na nábytku, kovové doplnky, svietniky a lampy. Obľúbeným kovom je zlato. Obľube sa teší tiež nábytok s povrchovým zrkadlovým efektom resp. strop so zrkadlami. Typickým materiálom posteľných obliečok je satén resp. bavlnený satén.

Doplnky sú najčastejšie z prírodných materiálov – drevo, bambus, ratan, kožušina. Šatník a nábytok je väčšinou v svetlých tónoch resp. tónoch prírodného dreva. Romantikovi je blízky provensálsky a vintage štýl. Tzv. „old school soul“ – človek s ponímaním krásy v jej najzákladnejšej podstate.

Extrovert

Rebel – extrovert žijúci umením prispôsobuje svoj priestor svojej vášni. Spálňa rebela- umelca odzrkadľuje jeho štýl a spôsob života. Doplnkami spálne hudobníka môže byť klasicky hudobný nástroj, prípadne obraz na ktorom je tento hudobný nástroj vyobrazený, stojan s plátnom na maľovanie.

Posteľ je podobne ako pri tichom romantikovi kovová alebo drevená. Najčastejšie v tmavších tónoch. Rebel však vyjadruje nielen svoje pozitívne ale aj negatívne pocity. Často rieši vlastnú frustráciu a nespokojnosť a vkladá ju do svojej tvorby. Nevníma len krásu a pozitivitu ako to robí tichý romantik.

Tmavé farby na posteľnej bielizni, tmavá kovová posteľ, jednoduchá šatníková skriňa, aj to sú charakteristické znaky spálne rebela. Často sú to aj lampy či doplnky industriálneho rázu.

Umelci milujú tmavé farby a intenzívne sa do nich obliekajú. Prečo je tomu tak? Lebo nechcú prehlušiť farebnosť svojich pocitov a fantázie vonkajšími vzruchmi a výraznými farbami. Čierna zahaľuje ich farebnú dušu do tajomna a elegancie, o čo sa vedome alebo nevedome snažia aj vo svojom interiéri.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.