Čo robiť, ak nemáte v byte dosť úložného priestoru

0 389

Nové veci sú krásne, ale potrebujú svoje miesto. V malom byte, kde máte na existenciu len niekoľko desať metrov štvorcových to môže byť problém. Riešení, ako si poradiť s nedostatkom miesta v interiéri je viac a my sa na niektoré z nich teraz pozrieme.

Svet a možnosti modernej doby nám predsa ponúkajú tak veľa možností, stačí mať len otvorené oči a správne si vybrať.

Vstavaný šatník

Táto možnosť je pre malý byt najideálnejšia a skutočne vhodná. Najlepšie je, ak sú dvere skrine zrkadlové, čo opticky rozširuje a zväčšuje priestor. V skrini je potrebné zabezpečiť oddelenia nielen pre odevy a drobnosti, ale aj pre veľké veci. Do skriniek je niekedy zabudovaná aj zasúvateľná žehliaca doska, ktorá je nepochybne dôležitou vecou. To isté platí aj pre dosky na sušenie odevov. V obchodoch si z vhodných výsuvných systémov určite vyberiete a do takejto skrine aj pohodlne nainštalujete.

Využite balkón

Nemali by byť ale príliš ťažké, pretože nosnosť týchto priestorov je často obmedzená, čo samozrejme závisí od konštrukcie. Pár drobností sa tam ale určite zmestí, dajte si však pozor na to, aby boli chránené pre vplyvmi počasia. Zasklenie otvorených častí určite oceníte!

Nerobte si z bytu kôš

Pri nákupe aj trochu premýšľajte, v opačnom prípade zbytočné a nepotrebné veci vo vašej domácnosti premenia voľný priestor na „smetisko“. Trieďte a tak trochu aj separujte, prípadne nevyužité veci niekomu darujte, určite ich doma neskladujte – alebo znova použite a nekupujte nové náhrady.

Týmto spôsobom môžete zväčšiť voľný priestor až o 10 %. Spíšte si zoznam nepotrebných vecí. Dajte argumenty pre a proti a budete mať v tom jasno. Príborník s kryštálom po prababičke, ktorý zaberá polovicu miestnosti – je prvý kandidát na recykláciu.

Vyberte si nábytok s úložným priestorom

Postele s posuvnými policami, ktoré sú umiestnené pod matracom, sú skvelé riešenie, ako využiť každý centimeter v malom byte. Samozrejme, môžete využiť aj police, ktoré budú umiestnené vo výške jeden a pol metra nad posteľou. Táto možnosť je však menej bezpečná a prach na otvorených regáloch sa bude zhromažďovať oveľa rýchlejšie ako v uzavretých boxoch pod posteľou.

Usporiadajte si špajzu

Šťastlivci, ktorí ju majú, môžu využiť všetky jej časti na uskladnenie obrovského množstva vecí. Dobre si ale premyslite rozloženie. Ak ide o potraviny, zvážte ich trvanlivosť a vlastnosti. Určite nezabudnite na policové regály a v nich umiestniť vhodné úložné boxy s krytom.

Ako veľmi praktické a vhodné sa ukázali aj rôzne závesné systémy a konštrukcie, ktoré šetria miesto a plochu na podlahe. Nestoja veľa a vyzerajú veľmi vkusne, tak to s nimi a ostatnými odporúčaniami z nášho článku skúste.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.