Stany a ich využitie

0 313

Ktoré dieťa by aspoň raz v živote nezatúžilo po rodinnej stanovačke. Kedysi ľudia chodili stanovať so svojimi deťmi oveľa častejšie. V dnešnej dobe si už pomaly každá rodina potrpí na luxus vo forme ubytovania v hoteli, či penzióne. No stále sú medzi nami ľudia, ktorí chcú zažiť romantiku, ktorú stanovanie vo voľnej prírode rozhodne poskytuje.

Ešte skôr ako sa so svojou rodinkou vyberiete stanovať, je dobré si zvoliť správny termín. Ak nechcete prísť hneď zo svojej prvej stanovačky nachladený, tak by ste ju rozhodne nemali absolvovať v chladných mesiacoch. Nezabúdajte, že si v noci nemáte ako v stane prikúriť. Radiátory v základnej stanovej výbave samozrejme nie sú a počas veľmi chladných nocí by ste mohli poriadne premrznúť. Na stanovačku je dobré si vybrať teplé letné mesiace. Ideálne sú júl a august. Stan vyberajte podľa nielen podľa veľkosti, ale aj podľa jeho konštrukcie a tvaru. Váš výber by mal tiež závisieť aj od účelu jeho použitia. Pre cyklo výlety je dobré zvoliť menšie stany s menšou hmotnosťou, ktoré sa budú jednoduchšie stavať. Ak sa chystáte kempovať tak je dobré vybrať priestrannejší stan, ktorý nám umožní sa v ňom aj postaviť.

No stany môžeme využiť aj na iné činnosti ako je stanovanie v prírode. Deti si ich môžu postaviť v lete aj na záhradke a kľudne ich tam môžete nechať aj prespať. Stačí, ak sa deti poriadne oblečú a Vy im tam nanosíte teplé spacáky, čaj v termoske a pár sendvičov. Deti si toto dobrodružstvo, akým stanovanie určite je, môžu zažiť aj priamo pri Vašom rodinnom dome.

V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené rôzne detské párty, ktoré si môžete zabezpečiť buď v nejakom zábavnom detskom centre alebo si ich môžete urobiť priamo u Vás doma. Ak chcete pre deti pripraviť záhradnú párty a postarať sa im o zábavu, tak si kúpte alebo prenajmite kvalitný záhradný stan, alebo rovno párty stan z internetového obchodu expodom.sk. Stačí už len do neho pozvať kúzelníka a zábava sa môže začať.

By: James Sheriff

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.