Správne spotrebiče vo Vašej kuchyni

0 785

Kuchyňa je miestnosť, ktorá si už pri samotnom zariaďovaní vypýta značnú časť Vášho rozpočtu. Dôvodom je nielen kuchynská linka, ale aj samotné spotrebiče. Toto všetko teda z Vášho vrecka vytiahne nemalú hotovosť.

Pri zariaďovaní ostatnej domácnosti môžete nájsť aj lacnejší kompromis, no najmä v kuchyni sa veľmi šetriť nevyplatí. Kvalitná kuchynská linka je základ. Predsa len prípravou jedál strávime nemálo času a iste nechcete už po pol roku hľadať náhradu. V modernej a najmä kvalitnej kuchyni by tak mali nájsť miesto všetky kuchynské pomôcky.

Oveľa podstatnejšie pre väčšinu z nás je aj vybavenie spotrebičmi. Predsa len potrebujeme sporák, prípadne varnú dosku, rúru, mikrovlnku, ale aj chladničku. Ide však o pomerne drahé kúsky, a tak s nimi treba rátať dopredu. V plných obchodoch však máte na výber nielen z dizajnu, či farieb, ale zamerať by sme sa mali najmä na spotrebu a veľkosť.

Väčšina z nás však rieši zásadný problém, a tým sú vstavané verzus voľne stojace spotrebiče. Tie vstavané sa v poslednom období stali veľmi populárne. Dôvodom je najmä jednoliatosť takejto kuchyne a elegantný vzhľad, kedy máte všetko potrebné po ruke. Aj tu však sú isté výhody aj nevýhody.

Vstavané spotrebiče je možné umiestniť presne podľa Vášho želania. Najmä rúra v dolnej časti nie je veľmi pohodlná, a preto sa u vstavanej umiestňuje do výšky očí. Netrpí tak Vaša chrbtica a máte aj lepší prehľad o pečení pokrmu. Tieto sú aj oveľa tichšie a ľahšie je ich udržať v čistote. Upratovanie tak zvládnete rýchlejšie, keďže jedlo nikde nezatečie.

Nedostatkom vstavaných spotrebičov je však najmä cena. Výrobcovia musia viac dbať na tepelnú izoláciu, odvetranie a chladenie. Ďalší problém sa môže vyskytnúť, ak sa Vám napríklad pokazí chladnička. Nájsť presne takú, aby Vám sedela do pripraveného otvoru, nie je vôbec jednoduché. Vyberať tak náhradu budete musieť nie podľa ceny, ale rozmerov.

By: williamskitchenbath

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.