Šetríme aj v domácnosti

0 188

Ak porovnáme naše príjmy a výdaje, zistíme, že veľa priestoru na rozhadzovanie nemáme. S tesným rozpočtom sa potýka každá rodina, no ako sa s tým vyrovnáte, je na Vás.

Rôzne spôsoby, ako šetriť už určite poznáte aj Vy. V snahe znížiť výdavky tak obmedzujeme nákupy a aj v potravinách premýšľame, čo skončí v našom košíku. Šetrenie však v takomto prípade má oveľa väčší význam nielen v tom, aby sme vyšli od výplaty k výplate, ale najmä aby sme si vedeli vytvoriť aspoň malú finančnú rezervu.

Ak Vám mesačne zostáva sotva pár eur, mohla by Vás do nemalých problémov dostať aj nepredvídaná oprava chladničky, či kúpa novej práčky. Toto nie sú malé položky, no bez nich sa jednoducho nezaobídeme. Šetrenie sa teda oplatí a uchráni Vás od pôžičiek, ktorých splácanie by Vás zaťažilo ešte viac.

Šetriť však nemusíte len pri návštevách obchodov. Značná časť výdavkov sa dá ušetriť aj doma. Voda, plyn, kúrenie, ale aj elektrina sú zásadné, no možno na nich aj jednoducho ušetriť. Svetlo a teplo potrebujeme najmä v tomto období. Pomôcť ušetriť elektrinu môžu aj LED svietidlá. Keďže majú nízku spotrebu aj dlhú životnosť, podstatne prispejú k zníženiu Vašich výdavkov. Viac sa dozviete na ecologic.sk.

Problém nastáva ak chcete svoj domov vynoviť. Zmena nemusí stáť veľa, no aspoň menšie investície si vyžaduje. Ušetriť môžete aj kúpou nových úchytiek do Vašej kuchyne, nemusíte predsa meniť hneď celú linku.

Foto by: Daiji Hirata

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.