Pri upratovaní kúpeľne robíme chyby. Chcete vedieť aké?

0 416

Patrí k miestnostiam s najvyššími hodnotami vlhkosti a už len z tohto dôvodu si zaslúži podstatne viac pozornosti ako iné miestnosti v domácnosti. Odborníci odporúčajú kúpeľňu upratovať ako poslednú miestnosť v domácnosti práve kvôli tomu, lebo sa v nej pri upratovaní zdržíme najdlhšie.

Pri upratovaní tejto miestnosti ale robievame často zásadné chyby, ktoré ovplyvňujú životnosť komplet celého zariadenia kúpeľne. Chcete vedieť o aké chyby sa jedná?

Nemeníme uteráky

Kúpeľňa je okrem vlhkosti aj zdrojom baktérií a plesní, ak sa o ňu nestaráme. To, že čistíme priestor od stropu až po podlahunám nepomôže, ak budeme zabúdať na uteráky. Uteráky na utieranie rúk a tváre by sme mali meniť každý druhý deň, ak nie aj každý. Najmä v panelákových kúpeľniach, kde nemáte možnosť otvoriť okno a priestor vyvetrať, sa vlhkosť začne zhromažďovať aj za vlhkým uterákom na obklade a po čase sa vám práve v tomto priestore môže objaviť pleseň. Pravidelne skúšajte, či nie sú uteráky až príliš vlhké a ak áno a je ešte čistý, zaveste ho na sušiak, najlepšie na slniečko.

Neperieme kúpeľňové predložky

Po kúpaní, hneď ako vyjdeme z vane alebo zo sprchového kúta, stúpime do mäkkej predložky. Pri upratovaní si ju odkladáme mimo a prášime ju. Zabúdame však na to, že aby sa v predložke nezdržiavali baktérie, prášenie nám stačiť nebude. Budeme ju musieť pravidelne prať.

Zamyslite sa, kedy ste naposledy prali kúpeľňovú predložku? Ak dávno, tak neváhajte a využite prichádzajúce jarné počasie, operte si ju a zaveste na slniečko.

Nevšímame si špárovačku v tesnej blízkosti vane/ sprchového kúta

Dôkladne vyčistíme vnútro vane, sprchového kúta, umyjeme dlažbu a obklad, ale čo špáry? Tie si nevšímame až tak detailne. A to je ten problém! Práve v špárach sa vie objavovať pleseň, preto by sme im mali venovať viac pozornosti. Z vlastných skúseností vám odporúčam preventívne dávať na špáry ocot, ktorý ich ochráni pred plesňami. Ak sa vám predsa len v kúpeľni objavia plesne v špárach, vytvorte si kašičku zo sódy bikarbóny a vody v pomerne 1:1.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.