Čo treba zvážiť predtým, ako položíte základný kameň vášho nového domu?

0 1 105

Mladé rodiny odchádzajú z miest a hľadajú ideálne pozemky na stavbu rodinného domu. V posledných rokoch sme zaznamenali nárast bungalovov. Ľudia si uvedomujú, že nepotrebujú mať desať izieb, ktoré nebudú aj tak v plnej miere využívať, ale stačia im štyri-päť miestností, ktoré vedia, že naplno využijú. Veď čo viac potrebujeme ako spálňu, detskú izbu, obývačku, kuchyňu a kúpeľňu?

Viete ale, čo treba zvážiť predtým, ako položíte základný kameň vášho nového domu?

Ako usporiadať miestnosti?

Ak túžite po komfortnom bývaní, ktoré nebude náročné na údržbu, odporúčame vám jednoznačne zvoliť si stavbu bungalova. Počítajte ale s tým, že vaša nehnuteľnosť vám zaberie viac miesta – viac m2. Predtým, ako sa rozhodnete položiť základný kameň, zvážte rozmiestnenie jednotlivých miestností. V prvom rade musíte mať určené, kde bude kúpeľňa a kotolňa.

Chcete prepojenie kuchyne, jedálne a obývačky?

V nových projektoch sa najčastejšie objavovali práve moderné kuchyne s prvkami mramoru a dreva, ktoré boli prepojené s jedálňou a hlavne s obývačkou.

Takéto prepojenie vám odporúčame zrealizovať aj vo vašom novom domove. Keď do tejto časti vášho nového domova dáte aj francúzske okno, získate krásny svetlý priestor a z hrdosťou vám môžeme potvrdiť, bude to dominanta vášho nového domova. Ak sa vám páčia krby, pokojne si dajte aj ten. Treba však na to myslieť už pri prvom stretnutí s architektom.

Aký spôsob vykurovania si vyberiete?

Ešte predtým, ako položíte základný kameň vášho nového domova, musíte mať okrem prepojenia jedálenskej časti a kuchyne spolu s obývačkou ujasnené, aký spôsob vykurovania domácnosti budete preferovať. Jednoznačne vám ale odporúčame vykurovanie peletami. Peletové kachle a pelety sú síce drahšie, ušetria však vaše zdravie. Keď raz naložíte, vydrží vám to niekoľko dní a nie niekoľko hodín. Stále je ale veľa rodín, ktorým príde ekonomickejšie kúriť tuhým palivom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.