Domáce cvičenie

0 128

Občas je fajn, zobudiť sa a ísť sa trochu rozhýbať. Okrem rannej rozcvičky niektorí ľudia s radosťou precvičujú svaly aj počas dňa. Výhodné je cvičiť dokonca aj večer, pretože vtedy je telo viac rozpumpované ako ráno, keď sa ešte len zobúdza. Výhodou večerného cvičenia je určite aj to, že vám pomôže k lepšiemu spánku vo vašej spálni.

Základným cieľom jogy je oslobodenie duše od hmoty alebo získanie stotožnenia s božskou či spirituálnou podstatou. K takémuto cvičeniu potrebujete istý komfort. Ak teda cvičíte fitness, alebo napríklad už spomínanú jogu, budete určite potrebovať niečo pod seba. Jednou z najdôležitejších pomôcok pri takomto cvičení a jeho neodmysliteľnou súčasťou je podložka na cvičenie.

Podložka na cvičenie je skvelá pomôcka nielen na jogu, ale napríklad aj posilňovanie, aerobik a akékoľvek iné fitness cvičenie.

Typy podložiek na cvičenie

Podložky môžeme nájsť v rôznych podobách. Vybrať si môžeme napríklad podložku v podobe jednoduchej karimatky alebo vo variante pamäťových pien.

Kvalita podložky na cvičenie

Medzi podložky patria jednoduché karimatky na cvičenie, ľahko zrolovateľné alebo prenosné podložky. Cvičí sa na nich bezchybne jóga, alebo aerobic. Kvalitnejšie sú podložky z pamäťovej peny, ktoré sú ideálne pre intenzívne a časté cvičenie.

Materiál

Materiál, z ktorého je podložka vyrobená musí spĺňať nezávadnosť zo zdravotného hľadiska, a mal  by byť dostatočne silný.

Cenová hladina

Ak si kupujete špeciálne cvičebné dosky na pilates, cena sa často pohybuje aj do 1000 eur. Ale pre bežné cvičenie nájdete lacné základné podložky do 100 eur.

Okrem jogy si v domácom prostredí môžete zacvičiť aj na rôznych posilňovacích strojoch, akými je napríklad rotoped, posilňovacia lavica alebo vám môže postačiť aj jednoduché zdvíhanie činiek.

Aký typ cvičenia si vyberiete vy?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.