Premýšľate o novej podlahe? Aj malý zásah môže výrazne ovplyvniť vzhľad celej miestnosti

0 349

Jedna vec je estetický dojem, druhá sú praktické vlastnosti, na ktoré by sa malo pri výbere akéhokoľvek doplnku myslieť. Moderné podlahy vás v tomto smere určite nesklamú a tieto požiadavky splnia do najmenšieho detailu.

Koberec je a bude stálou súčasťou našich domácností

Aj keď sú vlastnosti moderných podlahových krytín na výslní, bez koberca si to jednoducho nevieme predstaviť. Jeho komfort celú miestnosť zútulní a dodá jej úplne nový rozmer. V súčasnosti sa uprednostňujú najmä tie kusové, ktorých výhody spočívajú v niekoľkých veciach.

Ako ich zladiť s okolím?

Koberec si môžete vybrať extravagantný, klasický s orientálnym vzorom, detský alebo jednofarebný. Základom je, aby ste ho zladili aj s celým priestorom. Pomôcť vám môže rovnaká farba kobercov a vankúšov alebo závesov na okne, prípadne vo farbe koberca môžete do priestoru umiestniť aj veľkú vázu.

PVC krytina do domácnosti s deťmi

Kto má doma malé deti, by si mal dobre rozmyslieť, aký typ vlasu koberca bude preferovať. Vieme, že chcete byť čo najviac trendy, no vysoký a huňatý koberec sa do domácnosti s deťmi asi moc nehodí. Jeho údržba je náročná a malým deťom to vysvetlíte veľmi ťažko.

Tu by sa zdala byť najefektívnejšia podlahová krytina z PVC, ktorá je dnes široko škálovaná, čo sa týka vzorov, farieb a dezénu.

Týmto materiálom dotvoríte akúkoľvek miestnosť. Spracovanie je na tak vysokej úrovni, že voľným okom a na prvý pohľad nevidíte rozdiel v origináli. Takto si môžete za lacný peniaz vybrať obľúbenú drevenú podlahu z PVC materiálu, na ktorú si v prípade potreby umiestnite spomínaný koberec.

 

Úžitkové vlastnosti podlahových krytín z PVC

Tieto podlahy sa predávajú najčastejšie v rolkách šírky od 2 do 5 m, aby čo najlepšie a najviac zvládli pokryť danú plochu v miestnosti. Okrem toho, že spĺňajú najvyššie štandardy estetiky, disponujú aj niekoľkými úžitkovými vlastnosťami.

Tepelná vodivosť, odolnosť proti vlhkosti, tlmenie krokového hluku a jednoduchá údržba. Výhod majú naozaj niekoľko a je len na vás, ktoré z nich najviac uprednostníte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.