Čo všetko treba zohľadniť pri výbere tieniacej techniky? Poradíme vám

0 389

Žiadna domácnosť sa bez tienenia jednoducho nezaobíde. Bez ohľadu na jeho prevedenie a charakter, plní niekoľko dôležitých funkcií, ktoré nám spríjemňujú a uľahčujú bývanie. V minulosti to boli najmä látkové techniky v podobe závesov a klasických záclon, dnes je technológia už na vyspelejšej úrovni a poskytuje svojim zákazníkom vyšší komfort.

Tieniace zariadenia sú už na tom tak dobre, že v niektorých prípadoch dokážeme s ich pomocou ušetriť náklady na energie. Ich izolačné vlastnosti sú jednoducho nenahraditeľné.

Kedy to zvážiť

Využívanie technológie tienenia by ste pri dlhodobom obývaní nehnuteľnosti mali naozaj zvážiť. Ešte dôležitejšie je to v prípade, ak je váš domov umiestnený na voľnom priestranstve v južných okrajových častiach. Ak sú vaše okná otočené na slnečnú stranu, musíte počítať s tým, že počas dňa vám teplo nemusí vždy vyhovovať. Všetko by ste to mali riešiť po dohode s architektom.

Dôležité je, čo od nej očakávate

Veľmi veľa domov a stavieb sa však realizuje priamo za chodu, čo sa vám môže v mnohých prípadoch vypomstiť. Iné je to v prípade, kedy je tieniaca technika už priamo súčasťou projektu. Tiež je dôležitý druh tieniacej techniky, interiérová je na inštaláciu jednoduchšia a niekedy sa dodáva už zabudovaná priamo v oknách medzi sklom.

Pri exteriérovom tienení to môže byť o niečo horšie, pretože sa môže zasahovať do samotnej fasády a rámov okna. Aj z tohto dôvodu je na to všetko dobré myslieť dopredu. Pri výbere tieniacej techniky si teda musíte položiť otázku, čo od nej očakávate, a aké kritéria by mala spĺňať.

Vonkajšie rolety

Keďže ide o prvok, ktorý bude súčasťou fasády, mali by ste myslieť na niekoľko dôležitých vecí. V prvom rade je to životnosť a funkčnosť tohto systému. Potom je to samozrejme spomínané teplo a svetlo, ktoré táto technika reguluje veľmi dobre. Zabudnúť nesmiete ani na ich materiál a pohon.

Všetko ide aj dodatočne

Šikovná firma veľmi dobre vie, že uspokojiť rozličné potreby zákazníkov je na prvom mieste. Ak sa vám nepodarilo myslieť na rolety v samotnom projekte, môžete to urobiť aj dodatočne. Každá tieniaca technika sa dá takto nainštalovať na všetky druhy okien a fasád. Niekedy sa však musí rátať so vznikom tepelných mostov, teda únikom energie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.