Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri výbere a kúpe novej sedačky

0 362

Sedacia súprava je dôležitou súčasťou každej obývacej miestnosti. Pri jej výbere si dávame častokrát záležať, no stáva sa, že po kúpe zistíme, že to nebola dobrá investícia.

Akých pravidiel by ste sa pri výbere a kúpe novej sedačky mali držať? Viac vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Pri výbere sa riaďte veľkosťou priestorov, kde ju plánujete umiestniť

Ak máte obývaciu izbu kompletne zariadenú, musíte si uvedomiť, že nie obývaciu stenu budete prispôsobovať sedačke, ale sedačku budete prispôsobovať obývacej stene.

Nová sedačka súprava by mala pasovať do prázdneho priestoru, kde bola predtým sedacia súprava. Ak vám tam nová sedačka nepasuje, buď zvážte reorganizáciu priestoru, alebo sa poobzerajte po inej peknej sedacej súprave.

Ak sa vám ale podarí vybrať peknú sedaciu súpravu, nová sedačka musí rozmerovo pasovať do obývacej izby. Ak máte malú obývačku, priestor ušetríte tým, že investujete do rohovej sedacej súpravy. Rohové sedačky poskytnú dostatok priestoru na sedenie a v miestnosti nezaberú veľa miesta.

Zvoľte radšej neutrálny odtieň sedacej súpravy

Farebné sedacie súpravy sú pekné a štýlové, no akonáhle sa vám ich nepodarí zladiť s ostatnými dekoráciami, začnú pútať príliš veľa nechcenej pozornosti.

Uprednostňujte neutrálne odtiene sedacích súprav a ak chcete farebné, tak uprednostňujte skôr jemné pastelové farby.

Ak si ale vyberiete neutrálne (prírodné) farby sedacích súprav, vhodným výberom dekorácií ju oživíte. V prípade, že budete chcieť zmenu, stačí len vymeniť pár dekoračných vankúšov, deky a závesy a izba bude vyzerať ako nová. Nezabúdajte, že investícia do sedačky nie je práve najlacnejšia. Farebnejšie vám skôr odporúčame vyberať sedačky, poprípade rozkladacie pohovky do hosťovských izieb, detskej izby, či do predsiene.

Vyberte kvalitný poťahový materiál

Pri výbere sedacej súpravy sa sústreďte okrem rozmerov a farebného prevedenia aj na výber kvalitného poťahového materiálu. Zo všetkých materiálov odporúčame cenovo prístupné materiály – žinilku, mikroplyš, mikrovlákno. Najkvalitnejším materiálom je však bezpochyby pravá koža.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.