Praktické vybavenie reštaurácie nielen pre pohodlné sedenie hostí

0 214

Na vybavenie reštaurácie sa kladú obzvlášť vysoké nároky. Nielenže musí celý priestor spĺňať prísne hygienické štandardy, mať špičkovo zariadenú kuchyňu, ktorá umožňuje varenie tých najlepších špecialít, no zároveň disponovať pohodlným a dizajnovo zaujímavým zariadením. Len tak môže reštaurácia naozaj konkurovať ostatným prevádzkam a dennodenne hostiť množstvo spokojných zákazníkov.

Aké rozmery voliť pre reštauračné stoly?

Medzi základné vybavenie interiéru reštaurácie patria reštauračné stoly. Tie musia spĺňať isté parametre tak, aby bolo zabezpečené príjemné sedenie hostí. Jedálenské stoly by mali mať optimálnu výšku okolo 76 cm, ktorá poskytuje ideálne podmienky na sedenie a zároveň konzumáciu jedál. Ak sa majú pri jednom stole pohodlne najesť dve osoby, musia mať stolové dosky rozmer aspoň 80 x 60 cm, v prípade štyroch osôb je postačujúci stôl s rozmermi dosky 120 x 80 cm. V stravovacích zariadeniach však nemôžu absentovať ani väčšie stoly do reštaurácie určené pre skupiny ľudí, a to stoly pre 6 osôb s rozmermi aspoň 80 x 160 cm.

Systémy stolových nôh a dosiek umožňujú vytvoriť jedálenský stôl podľa potreby

Pri zariaďovaní reštaurácie sa majitelia nemusia obmedzovať len na ponuku dostupných riešení reštauračných stolov alebo zvyšovať počiatočnú investíciu do podnikania výrobou nábytku na mieru. Stoly si totiž môžu poskladať z dvoch základných súčastí presne tak, ako sa im to dizajnovo a funkčne hodí. Jednotlivé stolové podnože sú kombinovateľné s jedinečnými stolovými doskami, čím sa jednoducho dosiahne požadovaný vzhľad stolov. Stolové nohy na reštauračné stoly sú dostupné v štandardných výškach od 72-73 cm, pričom spoločne so stolovou doskou s výškou cca 3 cm dosiahne vzniknutý stôl optimálny rozmer. Nohy sú univerzálne, a preto na ne môžete pripevniť akúkoľvek stolovú dosku, v prípade, že ste si nedokázali vybrať z dostupnej ponuky, tak aj stolové dosky na mieru.

Takto vytvorené stoly stačí doplniť už len vhodnými stoličkami a všetci hostia budú mať zaručené vysoké pohodlie pri sedení a vychutnávaní si jedla. V súčasnosti sú v reštauráciách preferované čalúnené stoličky v prevedení koženky, ktoré poskytujú mäkké sedadlo a veľmi ľahkú údržbu. Spoločne so systémami reštauračných stolov ich nájdete aj showroomoch spoločnosti Dublino, ktorá sa zaoberá  predajom hotelového a reštauračného nábytku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.