Potrebujete novú kuchyňu? Poznáme lacné a jednoduché tipy

0 423

Kuchyňa býva v mnohých domácnostiach doslova stredobodom bytu či domu, kde sa ľudia stretávajú a rozprávajú sa. Srdce domova, ktoré je živnou pôdou pre všetkých členov rodiny. Pokiaľ je spojená s obývacím priestorom, bude tento pocit ešte viac umocnený. V letných mesiacoch si ľudia nechávajú čas na rekonštrukčné práce a renovácie svojich príbytkov. Pokiaľ je tomu tak aj v prípade kuchynských priestorov, nechajte sa inšpirovať.

Každoročne si viac ako jedna tretina Slovákov volí možnosť výberu novej kuchyne. Nejde ani tak o pravidelné renovovanie, tento cyklus je automatický v niekoľkoročných intervaloch pre jednu domácnosť. Znamená to, že táto časť slovenských kuchýň je staršia viac ako desať rokov a je nutné ich vymeniť.

Vyčleňte si svoj priestor

Využitie kuchynských priestorov podlieha niekoľkým faktorom. V prvom rade je to počet členov v domácnosti a následne ich vek. Tiež sú to priestory, ktoré máte k dispozícii. V panelákoch asi toho moc nevyriešite, no aj tu sa niekedy dajú robiť zázraky. Musíte zvoliť vhodné doplnky, ktoré ušetria dostatok priestoru na slobodný pohyb.

V kuchyni je nutné myslieť aj na tieto veci

Práca v kuchyni je veľmi náročná pre všetky ženy a tie by asi najlepšie vedeli povedať, ktoré veci tam majú a nemajú čo robiť. Z tohto pohľadu je dôležitý aj pohyb v nej pri varení. Na tieto účely by mala byť uspôsobená celá kuchyňa a mala mať jednotlivé zóny. Tie vychádzajú priamo z procesov, na ktoré sme zvyknutí. Varenie, umývanie a stravovanie.

Úložné priestory

Pri malých kuchyniach, no aj tých v rodinných domoch musí byť dostatok úložných priestorov, ktoré sa postarajú o poriadok, systém a organizáciu. Dnešné moderné linky majú na úložné priestory špeciálne zásuvky, o ktorých by ste možno ani nevedeli. Ak sa k tomu pridá závesný systém, môžete byť prekvapení, koľko miesta sa dá takýmto spôsobom veľmi rýchlo ušetriť. Dopomáhajú k tomu aj ostrovčeky, ktoré majú svoju špeciálnu zónu. Základom však ostáva, aby bola vaša kuchyňa plná radosti a spokojných chvíľ.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.