Podľa čoho si vybrať ideálny pracovný stôl do domácnosti?

0 831

Nemusíte pravidelne pracovať z domu, aby sa vám doma hodil kvalitný pracovný stôl. Aj keby chcete na svojom notebooku napríklad plánovať najbližšiu dovolenku, či výlet, rozhodne to bude komfortnejšie za stolom ako na gauči. Pracovný stôl jednoducho využijete pri rôznych činnostiach.

Ak môžete, vyberajte stôl súčasne so stoličkou

 Podľa čoho si však pracovný stôl do domácnosti vybrať? Najideálnejšie by bolo ak ho budete mať možnosť vyberať spolu so stoličkou, aby ste si vyskúšali, či budete môcť dosiahnuť ideálnu polohu pri sedení a stôl vám nebude brániť v prirodzenom pohybe.

 Samozrejme, takýto postup nie je vždy možný a tak je dobré ak si najskôr vyberiete stoličku a so zreteľom na jej rozmery vyberiete aj stôl. Pri výbere veľkosti stola dobre zvážte aj to, čo všetko na stole budete mať a počítajte aj s nejakým priestorom naviac.

 Čo sa priestoru za pracovným stolom týka, nesmiete zabudnúť ani na vaše nohy. Prečo? Na pohodlí by vám totiž určite nepridalo ak by boli obmedzované zle riešenými zásuvkami alebo inými časťami stola.

Riaďte sa aj priestorom v miestnosti a vašim rozpočtom

 Samozrejme, do rozmerov stola má čo to povedať aj priestor, ktorý v miestnosti máte. V ideálnych podmienkach by mal byť pracovný stôl čo najbližšie k zdroju svetla. Nezabudnite, že na výber máte nielen z klasických obdĺžnikových stolov, ale aj zo stolov rohových.

 Pri výbere materiálu sa riaďte hlavne svojim rozpočtom. Je zbytočné rozpisovať sa o výhodách krásneho masívneho vintage nábytku, ak bude stôl z tejto kategórie mimo vaše finančné možnosti. Radšej nech je stôl dostatočne veľký a ak bude aj z kvalitnejšieho materiálu, berte to ako bonus a záruku, že vám dlhšie vydrží.

 Farbu môžete kompletne podriadiť vášmu vkusu, ale ak kupujete stôl do menšej miestnosti a nechcete, aby vyzerala preplnená, je tu jeden trik. Siahnite po stole svetlej farby, opticky vám vašu miestnosť zväčší.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.