Ocot – vynikajúci pomocník v domácnosti

0 400

Tento 8% vodný roztok kyseliny etánovej je vynikajúci spoločník v každej domácnosti. Má výraznú arómu a niektorím z vás možno príliš nevonia. Dokáže vám však pomôcť viac, ako ktorýkoľvek iný prípravok. Na čo všetko môžete túto aromatickú tekutinu použiť?

Pomôže vám bojovať s plesňou v kúpeľni

Ak ste si všimli, že sa vám v škárach začína objavovať pleseň, ocot aplikujte priamo na postihnuté miesto a následne nechajte aspoň hodinu pôsobiť. Robievajte to aj preventívne, aby sa vám v škárach nezačala tvoriť pleseň. Miesto však musí byť úplne suché predtým, ako budete na škáry liať ocot. Plesne nemajú rady kyslé prostredie, preto skúste namiesto silných chemikálií radšej ocot.

Ocot lejte aj do škár pri kuchynskom dreze. Je to vlhké miesto, preto sa môže aj tam objaviť pleseň.

Na umývanie okien

Ak vás ešte len čaká umývanie okien po dlhej zime, do vody s chemikáliou na okná pridajte aj pár kvapiek octu. Dezinfikujete ním vonkajšie parapety, rámy okien, ale i samotné sklá.

Umyjete ním povrch kuchynskej linky

Ocot môžete použiť aj na umývanie pracovnej dosky v kuchyni, ale i na umývanie vnútra skriniek v kuchynskej linke. Snažte sa pri umývaní týchto súčastí kuchyne používať čo najmenej chémie a radšej si kúpte ešte jednu fľašu octu. Ten vám dôkladne vyčistí akékoľvek zašlé fľaky a zbaví vás zdraviu škodlivých baktérií, ktoré sa držia na nedostatočne umývanom povrchu pracovnej dosky.

Na čistenie kanvice

Ak máte vápenatú vodu a kanvica sa vám neustále zanáša – tvorí sa v nej vodný kameň, vyvarte ju. Do kanvice dajte aspoň dva deci vody, pridajte ocot (od oka) a zapnite ju. Po dovarení nechajte túto vriacu vodu pár minút v kanvici a následne ju z kanvice vylejte pokojne aj cez zanesené sitko.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.