Zariaďte si kúpeľňu ako v SPA hoteli

0 382

Monotónny každodenný život s fyzickými, morálnymi a duchovnými problémami zvládnuť len tak ľahké vždy nie je. Aj preto sa snažíme hľadať dostupné prostriedky a metódy, ktoré nás tohto problému veľmi rýchlo zbavia. Účinné techniky, lieky zdravá strava, pravidelný pohyb a mnohé iné podobné veci, to vyriešia. Lenže my si chceme popri tom aj odpočinúť a dodať telu a celému organizmu obrovskú energiu. Ideálne v domácom prostredí, ktoré je nám najpríjemnejšie, pretože sme si ho zariadili všetkým, čo nám robí radosť a potešenie. Dá sa to veľmi efektívne vyriešiť!

Vyskúšajte si zariadiť vlastné wellness

Ak chcete zabudnúť na všetky problémy, navštívte kúpeľný salón alebo vyskúšajte špeciálny horúci kúpeľ so soľou, aromatickými olejmi, penou a sviečkami. Najlepšie samozrejme bude, ak tieto dve možnosti skombinujete.

Ak sa chcete ponoriť do príjemnej atmosféry, zákonite nemusíte hneď chodiť do kúpeľného salónu alebo zámoria. Stačí vytvoriť podobnú atmosféru vo vašej kúpeľni a vhodne ju dozdobiť.

Nerozhoduje vždy len veľkosť

Aby to bolo čo najpohodlnejšie, mala by byť kúpeľňa priestranná, v panelových bytoch je to však nemysliteľné. Ale aj tu si viete vytvoriť to správne kúpeľné prostredie. Okrem veľkej vane a sprchového kúta zohrávajú dôležitú úlohu aj iné doplnky.

Pomôže vám v tom to, čo sa rozhodnete použiť pri kúpeli, a nie je to len typ sprchového gélu, jemná vôňa a pena do kúpeľa či luxusné mydlo. Príjemná hudba robí zázraky tiež, špeciálne fontány, malé akvárium, rastliny, moderné obklady, to všetko premení váš priestor kúpeľne na nepoznanie.

Optimálne rozloženie vecí, ktoré pre svoje šťastie potrebujete

Nestačí ich ale len nakúpiť, musíte tieto predmety a doplnky niekam aj umiestniť. Mali by ste teda zvážiť vlastnosti rozloženia. Nie každá kúpeľňa má tvar pravého štvorca, z ktorého môžete čokoľvek vytesať. Popremýšľajte o tom, ako sa môžete pohrať aj s prípadnými chybami a nedostatkami a premeniť ich na neobyčajné kúzlo kúpeľov.

Nezabudnite na zákony ergonómie a využite každý priestor v dome čo najviac – pamätajte však na princíp minimalizmu. V SPA prostredí to funguje ako nikde inde.

Napriek všetkému, čo sme doteraz spomenuli, kúpeľňa by nemala byť preplnená zbytočnými detailmi, v opačnom prípade nebude možné si v nej dokonale odpočinúť. Všetky chemikálie a čistiace prípravky do domácnosti s umývacou kozmetikou by mali byť uložené v skrinkách. Aj vizuálna stránka robí svoje.

Vhodné materiály

Z obrovského množstva materiálov si je ťažké vybrať ideálnu a jednu možnosť tiež. Projektanti a skúsení dizajnéri však tvrdia, že najlepším materiálom pre stenu a podlahu v kúpeľňovom štúdiu, budú keramické dlaždice. Ak máte s tým problém, vyberte si tie, ktoré vyzerajú ako prírodný kameň, prípadne imitácia dreva. Pomáhajú aj vzory, ktoré sa pod kvapkami vody premenia na dokonalé miesto pre relax.

Niekto si myslí, že na vytvorenie „kúpeľného“ štýlu dobre využijete aj sklo s kombináciou dreva, všetko je to však aj na vašich finančných možnostiach. Základom je, aby vám takéto prostredie dodalo novú silu a energiu, ktorej máme v posledných časoch čoraz menej a menej.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.