Jarné upratovanie: Na čo všetko sa zamerať?

0 291

Aj keď sme na prelome februára a marca mali pocit, ako by sa k nám vrátila zima, jar sa pomaly, ale isto blíži. Ak už netrpezlivo čakáte na lepšie počasie, dôkladne si premyslite, čo je potrebné upratať. Nič zlého sa nestane, keď si vytvoríte aj zoznam úloh. Na čo by ste sa pri jarnom upratovaní mali predovšetkým zamerať?

Umývanie okien a parapiet

S príchodom slnečnejších dní si budeme mať možnosť všimnúť špinu na oknách, ale i na parapetách. O to rýchlejšie si ju všimnete, ak máte biele okná a parapety. V prvom rade vám odporúčame dôkladne vyumývať všetky okná, ich rámy, sklá, parapety, ale i žalúzia. Vonkajšie parapety máte pravdepodobne zašpinené od sadzy, ktorá sa na nich usádzala počas celého vykurovacieho obdobia, ktoré bolo tento rok nadpriemerne dlhé.

Okná umývajte vždy len keď je vonku teplo a je polooblačno. Pri jasnom počasí a silnom vetre by vám okná príliš rýchlo schli.

Prášenie a čistenie kobercov

Pri peknom počasí vytiahnite klepáč na koberce a choďte si koberce pred panelák alebo pred rodinný dom dôkladne vyčistiť. Pomocou klepáča na koberce, kartáča a teplej vody vyčistíte každý koberec, či už krátkovlasý, alebo dlhovlasý.

Menšie behúne prášte poctivo každý týždeň a nielen počas jarného upratovania. Ak máte v rodine alergika, oceníte antialergické koberce.

Prach za nábytkom

Na jar je vynikajúca príležitosť odsunúť nábytok v každej miestnosti. Za nábytkom v obývačke, ale i v spálni sa za rok nazbieralo množstvo špiny a prachu a pekné počasie na jar vám umožňuje nábytok poodsúvať, pootvárať okná a tento prach a špinu dôkladne vyčistiť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.