Máte biele steny? Pridajte k ním farby

0 311

Biele steny sú skvelé, no zároveň aj trošku nudné. Dokážu zväčšiť a zosvetliť priestor, no neprinášajú do bývania žiadny spirit, žiadny náboj, žiadnu živelnosť. Niečo, čo by vo vás vyvolalo „wow efekt“. Pridajte k bielym stenám niečo farebné, niečo, čo pri nich vynikne. Niečo, čo vašu izbu rozžiari. Čo to môže byť?

Farebný nábytok

Biele steny si vyslovene pýtajú extravagantnejšie kúsky nábytku. Vedeli ste o tom, že tento rok je opäť v móde hippie štýl a jeho vzory? Pokojne si zaobstarajte limetkovú pohovku s kvetinkami. Nechcete vzor? Letia sýte a výrazné farby – grécka modrá, krvavočervená, smaragdová zelená či oranžová. Nebojte sa tam vliať kúsok života. Keď máte obavy, stačí, keď si takejto farby vyberiete aj menší kúsok – napríklad taburetku, aj to stačí na rozprúdenie života.

Závesy

Máte veľké okná a poriadne presvetlenú izbu? Nemusíte sa báť ani výraznejších závesov. Napríklad v žltej či oranžovej farbe. Nejde o veľkú investíciu, a keď vás omrzí aktuálna farba, môžete ich jednoducho vymeniť za niečo nové, niečo, čo sa vám bude páčiť viac.

Obrazy

Ideálne sú skutočne veľké obrazy v tých najbláznivejších a najžiarivejších farbách. Niečo na štýl Warholovej Marilyn alebo len abstraktné farebné tvary na tmavom pozadí. Na  biele steny sa hodia veľké obrazy, pretože keď máte viacero menších, pôsobia stratene a nevýrazne.

Podlaha

Aj vďaka podlahe dokážete urobiť veľké veci. Nemusíte teraz premaľovať svoje parkety na odtiene dúhy. Stačí, keď si nájdete výraznejší kusový koberec, ktorý umiestnite do konverzačnej zóny a celý priestor ohreje a rozžiari.

Farebné akcenty

Farebné vankúše, ktoré dáte na gauč alebo lampy. Pamätajte na to, že čím menší kúsok pridávate, tým by mal byť výraznejšej farby. Pretože nezaberá toľko z celkovej plochy a pri menej výrazných farbách by sa mohol stratiť.

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.