Navrhnite si záclony tak, aby boli moderné a oživili váš interiér

0 468

Chcete byť inovatívni a ušiť si vlastné záclony? Všetko, čo musíte spraviť je vybrať si dizajn záclon, ktorý sa vám pozdáva, a tiež určiť vhodnú látku. Záclony sa bez rozdielu hodia do každej izby, pozornosť však venujte výberu vhodných farieb.

Často sa stretávame hlavne s rovnými záclonami, ktoré je možné vyrobiť z dostupných látok, ako je bavlna alebo zmes syntetických látok. Môžete ich kombinovať aj s vkusnými závesmi. Proces šitia nie je zložitý a určite si s nimi dokážete poradiť. Nebojte sa ani originálnych strihov, ktoré sú nadčasové.

Čo je trendy

Na prípravu a šitie kvalitných záclon potrebujete kúpiť vhodné látky v metráži, s ktorými sa bude dobre pracovať. Do interiéru s tlmenými farbami sa hodia jasné a svetlé farebné odtiene, ideálne sú jemné a kvalitné tkaniny. Veľmi obľúbená je bavlna alebo polyester, ktoré dokážete efektívne využiť.

Štýlové sú aj záclony, ktoré majú jemné a farebné vzory, avšak látka nemôže byť príliš hrubá, aby nezatienila celé okno. Záclony môžu zútulniť chladný interiér alebo miestnosti, kde chýbajú bytové dekorácie či farby. Farebné odtiene si vyberajte podľa svojho osobného vkusu.

Detaily sú dôležité

Ak sa uspokojíte s minimalistickými bytovými dekoráciami, tak sa vyhýbajte šitým ozdobám alebo ozdobným aplikáciám, ktoré sú v miestnostiach s čistými líniami príliš nápadné. Hotové záclony sa hodia aj do veľkých miestností, kde môžu zvýrazniť celý priestor. Vyhýbajte sa však príliš svetlým alebo jasným farbám, ktoré vás neochránia pred silným slnkom.

Zabudnite na nevkusné a staromódne záclony s detailnou krajkou alebo výrazným vzorom. Dnes máte veľa možností, ako si môžete ušiť či kúpiť vkusné a moderné záclony, pričom sa nemusíte báť znehodnotenia ich hlavného účelu. Z praktického hľadiska si môžete tiež vybrať záclony, ktoré si nevyžadujú žehlenie alebo časté pranie.

Zdroj obrázku: Spaskov / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.