Nastal vhodný čas na rekonštrukciu spálne? Aký nábytok do nej zvoliť?

0 846

Spánok je pre náš život jedným z hlavných a najdôležitejších spôsobov kvalitného odpočinku. Mnohí si však ideálne podmienky preň stále nedokážu vytvoriť. Výsledkom sú nepríjemné zdravotné problémy a komplikácie spôsobujúce stres, frustráciu a nespokojnosť so svojím životom.

Vždy to ale môžete zmeniť k lepšiemu. A pokiaľ vám k tomu chýba niekoľko dobrých rád, pretože nie ste práve študovaným dizajnérom, stačí si prečítať pár jednoduchých a krátkych riadkov. Stačí si zariadiť tento dôležitý priestor vhodným nábytkom a doplnkami tak, aby vám priniesol maximálny komfort a funkčnosť.

Najdôležitejšie vybavenie v spálni

Hlavným nábytkom v spálni je samozrejme posteľ. V závislosti od počtu osôb spiacich v miestnosti môže byť posteľ samostatná alebo manželská, voľne stojaca, vstavaná alebo poschodová.

Nesprávny model ale spôsobuje ľuďom komplikácie. Veď takmer polovica ochorení chrbta je zapríčinená zlým typom postele.

Naopak, ak sa nákup urobí správne, pri zohľadnení všetkých pravidiel a odporúčaní, ľahké a príjemné snenie vám prinesie skutočný odpočinok a relaxáciu a ráno bude pre vás vždy príjemné, a to aj napriek zvoneniu hlučného budíka.

Dôležitý preto nie je len dizajn, ale aj preferované materiály, veľkosť a štýl postele s kvalitným matracom.

Správny nábytok do spálne zaženie vaše trápenie

Napriek tomu, že hlavným účelom tohto priestoru je spanie, bez vhodného nábytku nebude jeho dôkladné usporiadanie a využitie možné. Aj tu je ale nutné vyberať ho na základe vašich vlastných potrieb, preferencií a štýlu života.

Pred nákupom akéhokoľvek nábytku (vrátane postelí) by ste preto mali zvážiť, aký ďalší doplnok sa plánuje v tejto miestnosti použiť. Pomôže vám to správne premyslieť ergonómiu miestnosti a vyhnúť sa chybám v usporiadaní. K tým najdôležitejším nábytkovým doplnkom patria:

  • Komoda, ktorá vám umožňuje usporiadať kompaktné úložisko posteľnej bielizne, perín, odevov, osobných vecí alebo kozmetiky.
  • Šatníková skriňa vykonáva rovnaké funkcie ako komoda. Pri výbere šatníkovej skrine je dôležité myslieť na objem vášho oblečenia. Ak vám to veľkosť izby dovoľuje radšej zvoľte priestrannejšiu skriňu. Okrem zložených tričiek, svetrov partnera a sezónneho oblečenia musíte do skrine zmestiť aj vaše značkové kabáty či dámsku bundu Napapijri.  
  • Nočné stolíky slúžia ako miesto na ukladanie základných položiek: budíka, kníh, šperkov alebo mobilu. Kupujú sa v pároch (pre manželskú posteľ) alebo jednotlivo (pre jednu možnosť).
  • Toaletný stolík je nevyhnutný spálňový nábytok najmä pre ženy. Toaletné stolíky sú kompaktné, zahŕňajú zrkadlo, zásuvky a niekedy aj svetlá.

Samozrejme, nezabudnite ani na vhodné farebné kombinácie. To, že je ale v jednoduchosti ukrytá krása, platí pri zariadení spálne dvojnásobne. Preto na tento dôležitý detail pri jej zariaďovaní rozhodne nezabudnite.

Zdroj obrázka:Photographee.eu/shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.