Najlepší spôsob na ochranu vášho pozemku? Postačí aj pletivo

0 714

Zaistiť si bezpečné bývanie v interiéri a uchovať svoje súkromie je jednoduché. Za múrmi domu sa cítite ako v pevnosti, ktorá je nedobytná. Ako si však ochrániť aj pozemok v okolí vášho rodinného domu? Zaobstarajte si vhodné oplotenie. Pletivo je dnes najbežnejším spôsobom, vďaka ktorému si hranice svojho územia vyznačíte veľmi jednoducho. Jeho využitie je naozaj široké, od samotného oplotenia, cez tvorbu výbehu a voliér pre rôzne domáce zvieratá až po vystuženie omietky. Pre nás je ale dôležité oplotenie pozemku.

Najdôležitejšie vlastnosti

Pletivo na oplotenie pozemku dnes zakúpite z najrozličnejších materiálov. moderné sú betónové bloky, ktoré vytvoria jednu celistvú plochu, nie všetkým však môžu vyhovovať, ich cena je vyššia. Veľmi často, ak nie najčastejšie sa využíva pozinkovaný drôt, ktorý môže byť kombinovaný s PVC ochranou. Od materiálu sa samozrejme odvíja aj jeho životnosť. Dôležitá je však aj veľkosť oka a priemer drôtu, teda jeho hrúbka. Ideálny je drôt s vyššou silou a menšími okami. Môže to by síce trochu finančne náročnejšie, no za tú kvalitu to naozaj stojí. Aby sme nezabudli, ani výška sa nesmie opomenúť, pri nej bude mať pevnosť drôtu rozhodujúce slovo tiež.

PVC materiál vysokej životnosti

Oplotenie, ktoré má špeciálnu PVC povrchovú úpravu zaručuje spomínanú životnosť. Jeho veľkou výhodou je aj to, že je cenovo dostupné a vo svojej využiteľnosti je naozaj variabilné. Pre jeho montáž budete potrebovať stĺpiky a viazací drôt. Terén by mal byť tiež pred položením upravený. Na začiatok si rozmerajte umiestnenie stĺpikov a ich správnu výšku, pričom sa odporúča medzera medzi pletivom a pôdou v rozmedzí od 3 do 5 cm. Stĺpiky by mali byť v určitej hĺbke, aby sa zaistila dobrá stabilita plotu. Odporúča sa hĺbka 80 cm v závislosti od výšky jeho výšky. Na záver sa musí správne napnúť drôt, ktorý sa prevlieka cez stĺpiky a viaže k jednotlivým okám pletiva. Vykonať to môžete ručne alebo s pomocou špeciálneho kľúča.

Ak by ste si chceli zaistiť viac súkromia, na pletivo sa dnes kupujú špeciálne materiály z dreva, bambusu, ratanu, textílie a fólií, ktoré ho docielia naozaj dokonale. Hlavné je, aby bolo oplotenie pevné a vhodne zvolené ku konkrétnemu bývaniu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.